Lidia Lemaniak: Liczę, że Andrzej Duda wygra w pierwszej turze. To wybitny prezydent

Lidia Lemaniak: Liczę, że Andrzej Duda wygra w pierwszej turze. To wybitny prezydent

„Nie ukrywam, że jestem zwolenniczką Andrzeja Dudy. Uważam, że to wybitny prezydent pod względem politycznym i reprezentacyjnym. Wciąż liczę, że Andrzej Duda wygra w pierwszej turze. Jeżeli będzie taka sytuacja, że jakimś cudem Andrzej Duda przegra, to tylko dlatego, że jest z PiS” – powiedziała w poranku „Siódma 9” dziennikarka portalu niezalezna.pl Lidia Lemaniak.

Lidia Lemaniak negatywnie oceniła ideę Marszu Tysiąca Tóg. Jak dodała, trzeba zauważyć, że brała w nim udział nieliczna część sędziów i prawników. „Nie mam wątpliwości, że miał on podtekst polityczny. Jest grupa sędziów, która nazywała się «nadzwyczajną kastą», a która sprzeciwia się reformie wymiaru sprawiedliwości. W mojej ocenie ze strachu przed Izbą Dyscyplinarną. Bardzo symboliczne jest też to, że w proteście brał udział Piotr Najsztub (…) Polacy nie mają wątpliwości. Większość obywateli jest za zmianami w wymiarze sprawiedliwość. Mam nadzieję, że PiS zrobi coś jeszcze, by skrócić przewlekłość postępowań” – stwierdziła.

Dziennikarka została też zapytana o nowe oskarżenia pod adresem marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. „Nie mamy twardych dowodów, a nie chcę dostać pozwu. Niewątpliwie to zwrot w całej sprawie, bo wcześniej tylko prof. Popiela postanowiła ujawnić te rzeczy pod nazwiskiem. Ten człowiek wzbudza moje zaufanie. Bardzo trudno będzie to udowodnić. Mam nadzieję, że prokuratura i CBA zainteresuje się innymi szpitalami, gdzie korupcja kwitnie. Tak nie było tylko w latach 90, bo tak jest do dzisiaj. Może to będzie przyczynek do dyskusji nad korupcją w służbie zdrowia” – dodała.

Lidia Lemaniak odniosła się też do najnowszego sondażu prezydenckiego, w którym Andrzej Duda wygrywa z innymi kontrkandydatami. „Nie ukrywam, że jestem zwolenniczką Andrzeja Dudy. Uważam, że to wybitny prezydent pod względem politycznym i reprezentacyjnym. Wciąż liczę, że Andrzej Duda wygra w pierwszej turze. Jeżeli będzie taka sytuacja, że jakimś cudem Andrzej Duda przegra, to tylko dlatego, że jest z PiS. Sondaże nie mogą uśpić jego i jego otoczenia, ale jestem przeciwna porównywaniu Andrzeja Dudy do Bronisława Komorowskiego, bo to jak porównanie gruszek do jabłek. Prezydent jest niezwykle aktywny od pięciu lat, bo Andrzej Duda prowadzi kampanię od samego początku” – oceniła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA