Adam Andruszkiewicz: Życzę PO, żeby się rozpadła. To byłoby dobre dla Polski

Adam Andruszkiewicz: Życzę PO, żeby się rozpadła. To byłoby dobre dla Polski

„Szczerze życzę Platformie Obywatelskiej, by się rozpadła, bo wiele złego zrobiła Polsce. Życzę jej, by nie wychodziła z tego kryzysu. Brak PO jest dobry dla Polski. Musimy jednak patrzeć na siebie” – mówił w poranku „Siódma 9” wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Wiceminister podkreślił, że Marsz Tysiąca Tóg to był swoisty sondaż, jak w środowisku prawników wygląda ocena reform wymiaru sprawiedliwości, których dokonuje Prawo i Sprawiedliwość. „Większość prawników nie stawiło się na tym marszu i go nie popierało. Wielu prawników nie zgadza się z tą skrajną retoryką i wie, że reforma jest potrzebna. Należy pamiętać, że to specyficzne środowisko i wiele osób boi się publicznie artykułować swoje poparcie. Trzeba jednak otwarcie stawiać pytanie, czy organizacja takiego marszu nie była złamaniem prawa, bo byli tam też obecni politycy opozycji” – mówił.

Andruszkiewicz został też zapytany o postawę zagranicznych sędziów, którzy przyjechali na marsz oraz instytucje UE. „Wydaje mi się, że to niepoważne ingerowanie w sytuację państwa polskiego. Nie wyobrażam sobie, bym miał jeździć po Europie i mówił, jakie ustawy mają być przyjmowane. Polacy w rekordowym stopniu wybrali rządy PiS. Dali nam mandat, byśmy reformowali wymiar sprawiedliwości, a ta próba jest teraz brutalnie blokowana” – dodał.

„Jesteśmy bardzo zdeterminowani, by przeprowadzić reformę pomimo ostrych ataków. Rząd PiS jest najbardziej atakowanym rządem w historii III RP. Nie tylko od środka, ale i z zewnątrz. Nie tylko przez środowiska prawnicze, ale i obce media, które mają siedzibę w Polsce, obcy kapitał” – podkreślił.

Wiceminister odniósł się też do kolejnych oskarżeń pod adresem marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. „Mamy do czynienia ze świadkiem pod nazwiskiem, który nie boi się mówić tego, co artykułuje. To kolejne oskarżenie. Należy je zweryfikować, powinno działać CBA. Niewątpliwie prof. Grodzki powinien zostać poddany weryfikacji, czy jest uczciwy, czy jest łapówkarzem. Powinna się odbyć dyskusja ogólnonarodowa, czy prof. Grodzki powinien być marszałkiem Senatu” – stwierdził.

Adam Andruszkiewicz został też zapytany o ostatni sondaż prezydencki dla portalu DoRzeczy.pl, w którym Andrzej Duda ma bezpieczną przewagę nad innymi kandydatami. „Musimy podchodzić z pokorą do wyborów i pracować na rzecz zwycięstwa Andrzeja Dudy, bo on jest gwarancją tego, że kraj będzie reformowany, a Polacy będą się bogacić. Kandydat opozycji ma na celu zatrzymanie reform i blokowanie państwa. Byłby takim Grodzkim razy pięć. Trzeba mieć jednak pokorę i nie można popełnić błędów, które popełnił Bronisław Komorowski. Obserwując Andrzeja Dudę i nasz obóz, nie widzę jednak tej pychy. Zastanawia mnie też Szymon Hołownia, bo to operacja medialna. To ciekawe, że zgłasza się ktoś bez zaplecza i dostaje takie wsparcie. Moim zdaniem to odgórna operacja mediów III RP” – powiedział.

„Rząd PiS pod przywództwem premiera Mateusza Morawieckiego ciężko pracuje na zaufanie Polaków. To daje efekty, Polacy nam ufają i to pomimo tego, że jesteśmy atakowani. Polacy są mądrym narodem i widać, że nawet jeśli ulica i zagranica działają przeciwko nam, to dajemy radę” – zakończył wiceminister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA