Wojciech Wybranowski: „Ryszard Petru był «politycznym cielakiem». Trudno nie być lepszym szefem partii”

Wojciech Wybranowski: „Ryszard Petru był «politycznym cielakiem». Trudno nie być lepszym szefem partii”

 „Trudno nie być lepszym szefem partii niż Ryszard Petru, który był takim «politycznym cielakiem». Lubnauer ma doświadczenie po byciu szefem klubu Unii Wolności” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Wojciech Wybranowski, reporter „Do Rzeczy”. Odniósł się także do niezadowolenia Petru ze zmian w Nowoczesnej: „Ja mu się wcale nie dziwię, jest swego rodzaju fenomenem stworzyć partię polityczną, wprowadzić grupę ludzi, których się uważa za swoich dobrych współpracowników, a potem doczekać sytuacji w ciągu dwóch lat, w których najpierw wytną go z nazwy partii, a później z fotela lidera” – dodał.

Dziennikarz odniósł się także do wspólnej kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy z ramienia PO i Nowoczesnej: „Nie wiem, jak się potoczą losy Nowoczesnej. Mam wrażenie, że ruchy odśrodkowe wewnątrz tej partii, konflikty wewnętrzne są tak silne, że Nowoczesna będzie miała problem, żeby dotrwać do wyborów samorządowych jako jedna spójna siła i może się wydarzyć tak, że w niektórych miastach część działaczy Nowoczesnej poprze kandydata Platformy Obywatelskiej, a część wystawi własnych” – skomentował.

Gość skomentował również konstruktywne wotum nieufności: „Twardy elektorat PO oczekuje konkretnych postulatów. PO nie ma wizji gospodarczej” – stwierdził.

back to top