Elżbieta Zielińska: Zmiany w ordynacji wyborczej zabiją lokalną samorządność

Elżbieta Zielińska: Zmiany w ordynacji wyborczej zabiją lokalną samorządność

„Dopiero na wiosnę będziemy wiedzieli, jakie są zasady gry. Wybory samorządowe to są jednak najtrudniejsze wybory. Nie jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić komisarzy wyborczych, a kwestia głosowania korespondencyjnego wykluczy wielu wyborców” – powiedziała Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz’15. „Takie potraktowanie komitetów lokalnych zabije lokalną samorządność” – dodała.

„Morawiecki na fotelu premiera nie wniesie nic nowego. Wniosłoby coś nowego, gdyby premierem został Kaczyński. Wiemy, że ośrodek władzy znajduje się na Nowogrodzkiej” – odniosła się sprawy rekonstrukcji rządu poseł Zielińska.

Pytana o ministrów, którzy powinni się pożegnać ze swoimi stanowiskami, odpowiedziała, że są to zarówno minister spraw zewnętrznych Witold Waszczykowski, jak i minister środowiska Jan Szyszko. „Waszczykowski nie radzi sobie z resortem, lapsusy językowe nie mogą mieć miejsca” – oceniła. Natomiast na pytanie o najlepszego ministra wybrała minister Streżyńską oraz minister Rafalską: „Streżyńska nie uczestniczy w walce politycznej, skupia się na swoim kawałku” – dodała.

„Orędzie prezydenta nie było momentem, podczas którego powinny się dziać takie animozje, na jakie pozwoliła sobie opozycja podczas Zgromadzenia Narodowego” – uznała posłanka zapytana o wrażenia dotyczące Zgromadzenia Narodowego.

„Wotum nieufności wobec rządu było odwróceniem uwagi od działań europarlamentarzystów” – oceniła poseł. „Poza granicami kraju powinniśmy być jak monolit” – skomentowała.

Gość Anny Skiepko odniosła się także do słów Kukiza o Prawie i Sprawiedliwości: „To mocne słowa. Jednak faktycznie nie zwraca się uwagi na to, jakie są procedury. Żeby zmieniać funkcjonowanie samorządu, trzeba zasięgnąć rady wspólnej komisji rządu i samorządu” – dodała.

Na zakończenie Zielińska odniosła się do sprawy oskarżeń posła Jakubiaka: „Cieszę się, że Marek podał tę sprawę do sądu. Tego typu sformułowania są nawet w stanie wykluczyć z życia politycznego” – powiedziała.

back to top