Maciej Marchewicz: Książka „Modlitwy zatroskanych o Polskę” to niezbędnik wojownika Maryi do walki duchowej w intencji ojczyzny

Maciej Marchewicz: Książka „Modlitwy zatroskanych o Polskę” to niezbędnik wojownika Maryi do walki duchowej w intencji ojczyzny

„Książka «Modlitwy zatroskanych o Polskę» jest modlitewnikiem. Jest to książka, która potrafi wylistować nie tylko modlitwy przez wstawiennictwo znanych patronów Polski, np. Andrzeja Boboli, Stanisława Papczyńskiego, która odwołuje się do dziedzictwa kard. Hlonda, ks. Popiełuszki, ale także jest to książka, która zachęca do modlitwy różańcowej za ojczyznę. Do tego jeszcze autor przedstawia nam lekcje wiary, akty ślubowań, poświęceń, takie śluby, które historycznie miały wielkie znaczenie w historii Polski, czyli śluby Jana Kazimierza czy poświęcenie narodu polskiego Niepokalanego Serca Maryi” – powiedział w poranku „Siódma 9” Maciej Marchewicz, dyrektor wydawniczy Wydawnictwa Fronda. W rozmowie z Karolem Gacem opowiedział o książce Wincentego Łaszewskiego „Modlitwy zatroskanych o Polskę”.

„Ojczyzna jako zbiorowość zawsze potrzebuje modlitewnego wsparcia i jesteśmy zobligowani do tego, żeby jedni drugich brzemiona nosić. Również osoby indywidualne powinny nosić brzemiona naszej ojczyzny. (…) Powinniśmy pamiętać, żeby modlitwą otulać nie tylko nasze sprawy czy naszych najbliższych, ale też tej większej wspólnoty, czyli naszej ojczyzny” – mówił.

Książka jest podzielona na dwie części: pierwsza to modlitwy, a druga – lekcje duchowe. Jak tłumaczył gość poranka:

„Książka jest modlitewnikiem. Jest uzupełnieniem książki, która została wydana dwa miesiące temu – «Duchowa misja Polski». Jest to książka, która potrafi wylistować nie tylko modlitwy przez wstawiennictwo znanych patronów Polski, np. Andrzeja Boboli, Stanisława Papczyńskiego, która odwołuje się do dziedzictwa kard. Hlonda, ks. Popiełuszki, ale także jest to książka, która zachęca do modlitwy różańcowej za ojczyznę. Do tego jeszcze autor przedstawia nam lekcje wiary, akty ślubowań, poświęceń, takie śluby, które historycznie miały wielkie znaczenie w historii Polski, czyli śluby Jana Kazimierza czy poświęcenie narodu polskiego Niepokalanego Serca Maryi”.

„Jeśli ktoś nie potrafi odnaleźć w starych księgach czy w internecie wzorów modlitw, to w książce Wincentego Łaszewskiego znajdzie niezbędnik wojownika Maryi do walki duchowej z różańcem w ręku” – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA