André Michel Pakulski: „W belgijskich mediach politykę Polski przedstawia się jako ekstremalną”

André Michel Pakulski: „W belgijskich mediach politykę Polski przedstawia się jako ekstremalną”

Media informują, że będzie pozew Komisji Europejskiej przeciwko Polsce za odmowę przyjęcia uchodźców. Szefowie gabinetów uzgodnili decyzję w tej sprawie, która ma być dziś oficjalnie zatwierdzona przez komisarzy. Na pytanie Jarosława Wydry, jak w Brukseli komentuje się tę sprawę, w poranku „Siódma – Dziewiąta” odpowiadał André Michel Pakulski, przewodniczący Fundacji Polonia International.

„Komentarze w Brukseli dotyczące Polski są niepokojące i niezbyt pochlebne. Nastroje są dwojakie, jeśli chodzi o polską wizję polityczną – z jednej strony bardzo negatywne. Natomiast jeśli chodzi o społeczny odbiór, Polska jest postrzegana bardzo pozytywnie” – powiedział André Michel Pakulski.

„W mediach politykę Polski przedstawia się jako ekstremalną. Ludzie pytają na ulicy, czy to prawda, że w Polsce jest antysemityzm itp. Są to przykre rozmowy” – dodał gość poranka.

Nie wszystkie kraje były przychylne przyjęciu imigrantów. Dlaczego ta uwaga jest skupiona na Polsce tak bardzo? – pytał Jarosław Wydra.

„Polska jest dużym rynkiem zbytu i konkurencyjnym (...) więc są tu pewne interesy, Polska jest rozszarpywana gospodarczo” – stwierdził.

„Emigracja gospodarcza Polaków jest pewnym problemem dla Belgii. Natomiast ludzie jako ludzie są postrzegani dobrze i z sympatią” – dodał gość poranka.

back to top