Jan Maria Jackowski: Opozycja nie posiada kandydata, który w ew. drugiej turze wyborów prezydenckich były w stanie uzyskać głosy całego obozu tzw. anty-PiS-u

Jan Maria Jackowski: Opozycja nie posiada kandydata, który w ew. drugiej turze wyborów prezydenckich były w stanie uzyskać głosy całego obozu tzw. anty-PiS-u

„Moim zdaniem, w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich, żaden kandydat opozycji nie uzyska całego poparcia tzw. anty-PiS-u. Nie ma tam takiego kandydata, który połączyłby i skrajną lewicę i ludzi umiarkowanych czy konserwatywnych” – powiedział w poranku „Siódma 9” senator Jan Maria Jackowski (Prawo i Sprawiedliwość). Rozmawiał z nim Marcin Fijołek.

Rozmowa z senatorem Jackowskim dotyczyła kampanii prezydenckiej. Rozmówca Marcina Fijołka mówił o sporej mobilizacji obozu Zjednoczonej Prawicy przed majowymi wyborami.

„Trwają intensywne przygotowania naszych struktur. Od tych najbliższych wyborów zależy to czy reformy obozu dobrej zmiany będą nadal kontynuowane, czy też zostaną zahamowane. Druga strona, strona opozycyjna, także zdaje sobie sprawę ze stawki tej kampanii. To będzie dynamiczna kampania” – stwierdził senator Prawa i Sprawiedliwości.

„Opozycja wie, że kolejne przegrane wybory zadziałałyby demobilizująco na ich członków i sympatyków. (…) Moim zdaniem, w ewentualnej drugiej turze, żaden kandydat opozycji nie uzyska całego poparcia tzw. anty-PiS-u. Nie ma takiego kandydata, który połączyłby i skrajną lewicę i ludzi umiarkowanych czy konserwatywnych” – powiedział Jan Maria Jackowski, przewidując, że jego zdaniem istnieje spore prawdopodobieństwo, że dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich.

„W sobotę prezydent Andrzej Duda ruszy w trasę związaną z kampanią (przewidziana jest wizyta w Wieluniu). Sądzę, że wtedy pojawią się już pierwsze propozycje programowe na nową kadencję” – zapowiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA