Piotr Uściński: Politycy opozycji, którzy opowiadają o Polexicie, działają na szkodę Polski

Piotr Uściński: Politycy opozycji, którzy opowiadają o Polexicie, działają na szkodę Polski

„Fake news o Polexicie wziął się z Polski – z polskiej totalnej opozycji, która wymyśliła to i opowiada wszędzie. (...) Polscy politycy mówią o Polexicie, czyli zapewne polski rząd planuje Polexit – taka jest percepcja na Zachodzie. Wobec czego polscy opozycyjni politycy, którzy na złość polskiemu rządowi mówią o Polexicie, powodują, że cała Europa, a być może i świat, zaczyna o tym mówić. To jest działanie wbrew interesom Polski” – powiedział w poranku „Siódma 9” w rozmowie z Piotrem Otrębskim Piotr Uściński z PiS.

Poseł odniósł się do pojawiających się pogłosek o Polexicie.

„Zacznijmy od tego, skąd wziął się fake news o Polexicie. Otóż wziął się z Polski – z polskiej totalnej opozycji, która wymyśliła to i opowiada wszędzie. Jeżdżą po Europie i po Polsce i wszędzie opowiadają o Polexicie (…) Chociażby pani Kidawa, która była ostatnio w Londynie i też o Polexicie mówiła, co jest działaniem na szkodę Polski. Spójrzmy, jaką my mamy percepcję innych krajów. Jak słyszymy francuskiego polityka, który coś mówi o Polsce, to nie zastanawiamy się, czy to jest francuski polityk opozycyjny czy z obozu władzy. I tak samo jest, jak ktoś patrzy z zewnątrz na Polskę. Polscy politycy mówią o Polexicie, czyli zapewne polski rząd planuje Polexit – taka jest percepcja na Zachodzie. Wobec czego polscy opozycyjni politycy, którzy na złość polskiemu rządowi mówią o Polexicie, powodują, że cała Europa, a być może i świat, zaczyna o tym mówić. To jest działanie wbrew interesom Polski”.

Podjął też temat zrównoważonego budżetu.

„My konsekwentnie zmniejszamy deficyt. Za naszych rządów ten deficyt konsekwentnie maleje i tym roku dochodzi o praktycznie zerowego deficytu. Tyle samo wydatków, tyle samo dochodów. Oskarżano nas w historii, że gdzieś tam przesuwaliśmy coś z jednego roku na drugi, ale tego na pewno nie da się robić wciąż, a my konsekwentnie zmniejszamy ten deficyt, wobec czego obalam mit, że są tu jakieś sztuczki księgowe” – mówił gość poranka.

Zapytany, czy 13 emerytura będzie utrzymana jako stałe świadczenie, odpowiedział:

„Takie jest nasze stanowisko, że powinno to być regularne świadczenie (…) Jest ten problem, że emerytury miałyby być zawsze proporcjonalnie waloryzowane. My dajemy inną tę trzynastą emeryturę, bo jest ona równa dla wszystkich emerytów, wobec czego jest to de facto spłaszczenie emerytur, spowodowanie, że taka samą dodatkową emeryturę dostają ci, którzy mają emeryturę najniższą i ci, którzy mają emeryturę wielotysięczną”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA