Tomasz Kania: Projekt Ikona 5000 to rodzinny pomnik modlitewny

Tomasz Kania: Projekt Ikona 5000 to rodzinny pomnik modlitewny

„Projekt nazywa się Ikona 5000. On się wpisuje w to, co robimy, w całość Misji 52, czyli w pomoc małżonkom, aby dać im jak najwięcej narzędzi do tworzenia twórczego, inspirującego związku, żeby ich zjednoczyć. Projekt to pomysł naszego grafika, współtwórcy Misji 52, który powiedział, że fajnie by było, żeby tak zjednoczyć te wszystkie małżeństwa, rodziny, ludzi na jednej grafice ikony Świętej Rodziny. 5000 zdjęć na jednaj grafice i każdy się za siebie nawzajem modli. Większego pomnika modlitewnego nie możemy sobie wyobrazić. Zaczęliśmy po prostu realizować ten projekt w bardzo konkretnym celu” – powiedział w poranku „Siódma 9” Tomasz Kania (Misja 52). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem przybliżył projekt Ikona 5000, a także zaprosił do lektury nowego numeru miesięcznika dla małżonków.

Misja 52 podjęła się stworzenia ikony Świętej Rodziny ze zdjęć 5000 rodzin. Celem jest wzajemne wsparcie modlitewne.

„Projekt nazywa się Ikona 5000. On się wpisuje w to, co robimy, w całość Misji 52, czyli w pomoc małżonkom, aby dać im jak najwięcej narzędzi do tworzenia twórczego, inspirującego związku, żeby ich zjednoczyć. Projekt to pomysł naszego grafika, współtwórcy Misji 52, który powiedział, że fajnie by było, żeby tak zjednoczyć te wszystkie małżeństwa, rodziny, ludzi na jednej grafice ikony Świętej Rodziny. 5000 zdjęć na jednaj grafice i każdy się za siebie nawzajem modli. Większego pomnika modlitewnego nie możemy sobie wyobrazić. Zaczęliśmy po prostu realizować ten projekt w bardzo konkretnym celu” – opowiadał gość poranka.

Zachęcił też do lektury nowego numeru miesięcznika „Misja 52”.

„Trochę doprecyzowaliśmy magazyn, bo w zeszył roku uczyliśmy się, jak go tworzyć. Ograniczyliśmy ilość artykułów, postawiliśmy na jakość, a nie na ilość. Szlagierowa jest promocja jednej konkretnej pary małżeńskiej, która może być inspiracją i pomocą dla innych. Jest kwestionariusz małżeński. Zadajemy im te same pytania (…) Są tam niesamowite odpowiedzi, które mogą zainspirować. To główny temat tego magazynu”.

Więcej informacji na temat projektu Ikona 5000, a także nowy numer numer „Misji 52” są dostępne na stronie misja52.com.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA