Rafał Bochenek: Opozycja w cyniczny sposób wykorzystuje osoby chore do walki politycznej

Rafał Bochenek: Opozycja w cyniczny sposób wykorzystuje osoby chore do walki politycznej

„Opozycja w sposób cyniczny wykorzystuje ludzi chorych, osoby z chorobami onkologicznymi, do walki politycznej. My pieniądze na służbę zdrowia dajemy i te pieniądze z roku na rok są zwiększane. Warto zwrócić uwagę, że teraz w budżecie, który jest przyjmowany, pieniądze na służbę zdrowia to powyżej 100 mld zł. Kiedy rządziła PO z PSL było ich prawie o 30 proc. mniej. Z roku na rok te środki są zwiększane” – powiedział w poranku „Siódma 9” w rozmowie z Marcinem Fijołkiem poseł PiS Rafał Bochenek, odnosząc się do wczorajszego głosowania w Sejmie dotyczącego ustawy o mediach publicznych.

Wypowiedział się także na temat głosowania nad wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego.

„Pan Mariusz Kamiński jest bardzo doświadczonym politykiem, politykiem niezwykle uczciwym, co było podkreślane przez wielu polityków z naszego obozu politycznego. Nie tylko stricte z Prawa i Sprawiedliwości. Pan premier Gowin mówił na przykład, że jest on postacią krystaliczną, uczciwą. Ten wniosek, który został złożony przez PO, był narzędziem walki politycznej wykorzystywanym w kampanii. Był kompletnie nieuzasadniony. Wierzę w szczere intencje pana Mariusza Kamińskiego, znam go, bo pracowaliśmy razem. Wiem, jak pracowitą i oddaną służbie państwowej osobą jest. Te zarzuty, które są dzisiaj podnoszone w przestrzeni publicznej czy wniosek, który tak naprawdę opierał się o zarzuty agenta Tomka Kaczmarka, był po prostu słaby”.

PiS wczoraj przegłosował ustawę dotyczącą mediów publicznych. Opozycja apelowała, żeby te 2 mld zł przeznaczyć na onkologię. Jak komentował sprawę poseł Bochenek:

„Opozycja w sposób cyniczny wykorzystuje ludzi chorych, osoby z chorobami onkologicznymi, do walki politycznej. My pieniądze na służbę zdrowia dajemy i te pieniądze z roku na rok są zwiększane. Warto zwrócić uwagę, że teraz w budżecie, który jest przyjmowany, pieniądze na służbę zdrowia to powyżej 100 mld zł. Kiedy rządziła PO z PSL było ich prawie o 30 proc. mniej. Z roku na rok te środki są zwiększane”.

„Wspieramy osoby chore i wspieramy służbę zdrowia w Polsce. Myślę, że liczby mówią same za siebie. One są bardzo konkretne, wynikają z budżetu” – zaznaczył.

Zapytany, jak będzie przebiegać kampania prezydencka, odpowiedział:

„Myślę, że ta kampania będzie bardzo emocjonująca. Zresztą już teraz sytuacje, z którymi mamy do czynienia czy w parlamencie, czy w programach telewizyjnych, pokazują, że wokół tej kampanii na pewno będzie bardzo gorąco. Wierzę w to, że Polacy potrafią dokonywać rozsądnych wyborów i potrafią na spokojnie sobie przemyśleć, na kogo powinni postawić, kto jest osobą wiarygodną, kto dotrzymał słowa, kto realizuje swój program wyborczy i kto będzie im gwarantował godne, spokojne życie w naszym kraju, i kto rzeczywiście działa w ich interesie”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA