Maciej Skotnicki: Obecna sytuacja uczy nas wszystkich pokory

Maciej Skotnicki: Obecna sytuacja uczy nas wszystkich pokory

„Z jednej strony panuje wśród nas smutek związany z brakiem możliwości uczestniczenia w Mszach świętych w kościołach. Z drugiej strony jest to czas, który może nas nauczyć pokory, który może pomóc nam uświadomić, że nie jesteśmy panami swojego losu” – powiedział w poranku „Siódma 9” Maciej Skotnicki ze Stacji 7. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o propozycjach portalu na najbliższy czas.

„Tydzień temu na Stacji 7 zaczęliśmy relację na żywo pt. «Wiara w czasie epidemii», gdzie informowaliśmy o tym, jak Kościół reaguje na szerzącą się pandemię koronawirusa. Obecnie relacja live jest zawieszona, ale dalej informujemy o tym jak Kościół reaguje na to wszystko, co się dzieje” – powiedział rozmówca Marcina Fijołka.

„Z jednej strony panuje wśród nas smutek związany z brakiem możliwości uczestniczenia w Mszach świętych w kościołach. Z drugiej strony jest to czas, który może nas nauczyć pokory, który może nas uświadomić, że nie jesteśmy panami swojego losu. Papież Franciszek zachęca nas do tego, żeby skupić się teraz na prostych sprawach, które pomijaliśmy w naszym dotychczasowym pędzie. Jest to czas dla rodziny, dla naszych najbliższych” – powiedział Maciej Skotnicki.

„Warto wspomnieć o działaniu księży w tych trudnych czasach. Nie tylko umożliwiają transmitowanie Mszy i nabożeństw, ale kapłani wychodzą także z Panem Jezusem w formie eucharystycznej do ludzi najbardziej potrzebujących” – dodał gość poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA