Kamila Baranowska: Jeśli sytuacja w maju będzie wyglądać tak jak dzisiaj, przeprowadzenie wyborów będzie niemożliwe

Kamila Baranowska: Jeśli sytuacja w maju będzie wyglądać tak jak dzisiaj, przeprowadzenie wyborów będzie niemożliwe

„Gdyby sytuacja w maju miała wyglądać tak jak wygląda dzisiaj to zgadzam się z tym, że wybory są niemożliwe do przeprowadzenia. Jednocześnie przemawiają do mnie argumenty polityków partii rządzącej mówiące o tym, że nie mamy gwarancji, że przeprowadzenie tych wyborów np. na jesieni, będzie bezpieczne. Znaków zapytania jest bardzo dużo” – powiedziała w poranku „Siódma 9” red. Kamila Baranowska (Tygodnik „Do Rzeczy”). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówiła o wpływie epidemii na kampanię wyborczą w Polsce.

„Stwierdzenie posła Pawła Kowala mówiące o tym, że wybory w maju na pewno się nie odbędą jest stwierdzeniem bardzo odważnym. Wszystkie scenariusze są możliwe, dlatego nie przywiązywałabym się też do słów wypowiadanych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zapewniają, że do wyborów w maju na pewno dojdzie” – powiedziała red. Baranowska.

„To, że opozycja grzmi i domaga się już teraz przełożenia wyborów jest sprawą polityczną. Politycy opozycyjni widzą sondaże i wiedzą o tym, że obecna sytuacja im nie służy. Ich obawy związane z tym, że gdyby do wyborów doszło w maju to byliby na straconej pozycji są słuszne, ale nie jest to wina rządu i prezydenta. To po prostu obiektywne okoliczności, które zaistniały” – dodała.

„Gdyby sytuacja w maju miała wyglądać tak jak wygląda dzisiaj to zgadzam się z tym, że wybory są niemożliwe do przeprowadzenia. Jednocześnie przemawiają do mnie argumenty polityków partii rządzącej mówiące o tym, że nie mamy gwarancji, że przeprowadzenie tych wyborów np. na jesieni, będzie bezpieczne. Znaków zapytania jest bardzo dużo” – mówiła Kamila Baranowska.

Zdaniem rozmówczyni Marcina Fijołka argument używany przez kontrkandydatów Andrzeja Dudy dotyczący tego, że w obecnej sytuacji nie można prowadzić kampanii jest nadużyciem z ich strony.

„Jest to słaby argument w sytuacji, gdy wszyscy kandydaci prowadzą swoje kampanie w Internecie, w sytuacji kiedy mają możliwość występowania w mediach, w momencie gdy mogą publikować swoje spoty wyborcze. Wiadomym jest, że prezydent Duda jest w uprzywilejowanej sytuacji, tak jak każdy inny urzędujący prezydent. Jak wiemy to wcale nie daje gwarancji wygranej” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA