Lidia Lemaniak: Koalicja Obywatelska płaci sprawiedliwą cenę za ataki na rząd

Lidia Lemaniak: Koalicja Obywatelska płaci sprawiedliwą cenę za ataki na rząd

„Małgorzata Kidawa-Błońska i Koalicja Obywatelska płacą cenę za ataki na rząd, bo wciąż domagają się dostępności testów dla każdego Polaka. Wcześniej Kidawa-Błońska twierdziła, że rząd zataja informacje przed Polakami, za co do dzisiaj nie przeprosiła. To jest sprawiedliwa cena za te ataki na rząd, który radzi sobie bardzo dobrze” – mówiła w poranku „Siódma 9” Lidia Lemaniak z portalu niezalezna.pl.

Dziennikarka przyznała, że nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, czy wybory prezydenckie powinny zostać przesunięte. „Jeszcze kilka dni temu byłam przekonana, że wybory powinny odbyć się w terminie, ale ciągle przybywa zarażonych koronawirusem. Według ekspertów ta krzywa będzie rosnąć przez około trzy tygodnie, więc dopiero wtedy będzie czas na podjęcie tej decyzji. Być może uda się zahamować ten wzrost dzięki drastycznym środkom, które wprowadził polski rząd. Należy też patrzeć na doświadczenia krajów europejskich. Jest obawa nie tylko o ludzkie zdrowie, ale i o bardzo niską frekwencję” – tłumaczyła.

Jednocześnie Lidia Lemaniak nie zgodziła się z argumentami opozycji, która przekonuje, że obecna kampania jest niesprawiedliwa, bo premiuje Andrzeja Dudę. „Nie trafiają do mnie takie argumenty. Prezydent zawsze jest premiowany, bo może prowadzić własną aktywność. Andrzej Duda nie prowadzi kampanii, ale wypełnia swoje obowiązki. Gdyby tego nie robił, to opozycja pytałaby, gdzie jest prezydent w obliczu epidemii. Prezydent pełni swoje obowiązki, jak na głowę państwa przystało. Inni kandydaci też mają dostęp do mediów i mediów społecznościowych, więc tam mogą prowadzić swoją kampanię” – oceniła.

„Bardzo wysoko oceniam propozycje prezydenta Andrzeja Dudy ws. tarczy antykryzysowej. Trzeba zauważyć, że o zwolnienie z płacenia składek ZUS apelowali przedsiębiorcy. Prezydent się wsłuchał w ich głos, a wcześniej tych propozycji brakowało. To kolejne, ogromne koszta dla budżetu, ale w obecnej sytuacji państwo musi pomóc przedsiębiorcom” – dodała Lemaniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA