Adam Andruszkiewicz: Walka z epidemią powinna być ponadpartyjna

Adam Andruszkiewicz: Walka z epidemią powinna być ponadpartyjna

„Pomimo tego, że liderzy opozycji atakują działania rządu, to ich wyborcy niekoniecznie się z nimi zgadzają. To pokazuje wysoki poziom samodzielnego myślenia. To wsparcie ze strony społeczeństwa może być szersze niż tylko naszych wyborców. My to widzimy i za to dziękujemy. Walka z epidemią powinna być ponadpartyjna. Opozycja popełnia błąd, atakując nas” – mówił w poranku „Siódma 9” wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało specjalną aplikację dla osób, które przebywają w kwarantannie. „To bardzo prosta w obsłudze aplikacja, której celem jest to, abyśmy usprawnili proces kwarantanny domowej, która obejmuje coraz więcej ludzi. Aplikacja pomaga weryfikować to, czy jesteśmy w domu. Można dzięki temu ograniczyć wizyty policji, które do tej pory były tradycyjne. Aplikacja prosi np. o wysłanie zdjęcia i można zweryfikować, czy dana osoba jest w mieszkaniu. Będzie ona rozbudowywana o kolejne funkcje, informacje” – wyjaśniał wiceminister.

Andruszkiewicz odniósł się też do sondażu, według którego Polacy pozytywnie oceniają działania rządu ws. koronawirusa. „To jeden z niewielu sondaży, kiedy dobry wynik nie do końca pozwala nam się cieszyć. Sytuacja jest taka, że nie ma się z czego radować. Dziękujemy Polakom, że doceniają trudną pracę rządu, prezydenta i premiera. Na czele państwa stoi rząd, który jest w stanie panować nad tą epidemią, podejmować twarde decyzje, by się nie rozprzestrzeniała. Jeszcze dużo pracy przed nami. Trzeba podkreślić, że Polacy zachowują się odpowiedzialnie. Jesteśmy społeczeństwem dojrzałym, które przestrzega tych reguł, za co trzeba podziękować” – stwierdził.

„To rekordowa w historii Polski opcja pomocy dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji. Jest ona możliwa, bo rząd PiS racjonalnie gospodarował środkami finansowymi. Za rządów PO taka sytuacja byłaby niemożliwa, bo tych pieniędzy po prostu nie było. Chcemy pomóc jak największej liczbie przedsiębiorców. Wzrost bezrobocia niestety zapewne nastąpi, ale mamy jeden z najniższych wskaźników. Zrobimy wszystko, by nie wzrosło do wysokiego poziomu” – powiedział wiceminister o tarczy antykryzysowej, która ma złagodzić skutki koronawirusa.

Andruszkiewicz zapewnił, że programy społeczne nadal będą realizowane. „To pokazuje indolencję intelektualną opozycji, bo przecież takie programy są również wsparciem dla Polaków. Wielu z nich obawia się o pracę, więc takie wsparcie jest pewną poduszką finansową, która wspiera domowy budżet” – tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA