Dr Sławomir Mentzen: Kolejne ograniczenia i regulacje rządu spowalniają nasze PKB

Dr Sławomir Mentzen: Kolejne ograniczenia i regulacje rządu spowalniają nasze PKB

„Chcemy doprowadzić do polepszenia życia przedsiębiorców, chcemy wpływać na polityków, aby poważnie zaczęli traktować przedsiębiorczość w Polsce. Musimy pamiętać, że PKB zbudowane jest na działalności przedsiębiorstw. Jeśli dojdzie do kolejnych ograniczeń i regulacji to nasze PKB będzie rosło wolniej” – powiedział w poranku "Siódma 9" dr Sławomir Mentzen (Konfederacja). W rozmowie z Karolem Gacem mówił o nowo powstałym Kongresie Polskiego Biznesu, którego jest inicjatorem.

„Powołaliśmy do życia Kongres Polskiego Biznesu, ponieważ mamy silne wrażenie, że rządzący w Polsce zbyt wiele obowiązków i podatków nakładają na przedsiębiorców, utrudniając im w ten sposób życie. Przedsiębiorcy zmagają się z kryzysem, a ich postulaty są w wąskim zakresie realizowane przez państwo" – powiedział gość poranka.

Nasz gość wskazał na główne cele, które stawia przed Kongresem.

„Chcemy doprowadzić do polepszenia życia przedsiębiorców, chcemy wpływać na polityków, aby poważnie zaczęli traktować przedsiębiorczość w Polsce. Musimy pamiętać, że PKB zbudowane jest na działalności przedsiębiorstw. Jeśli dojdzie do kolejnych ograniczeń i regulacji to nasze PKB będzie rosło wolniej” powiedział dr Mentzen.

W Polsce istnieje wiele stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorców. Czym na ich tle ma się wyróżniać Kongres Polskiego Biznesu?

„Obecnie większość takich stowarzyszeń zrzesza wielkie firmy, korporacje. Nie ma natomiast organizacji zrzeszającej najdrobniejszych przedsiębiorców, właścicieli małych sklepów, freelancerów. Jest ich najwięcej, ale są rozproszeni – chcemy to zmienić" – odpowiedział rozmówca Karola Gaca.

Gość poranka odniósł się także do pomysłu rządowej tarczy antykryzysowej.

„Wygląda na to, że propozycje polskiego rządu nie są tak zaawansowane, jak chociażby propozycje rządu węgierskiego, słowackiego, litewskiego czy słowackiego. Na razie nie ma w Polsce mowy o zawieszeniu pobierania niektórych podatków, a ma to miejsce w wymienionych państwach" – stwierdził Sławomir Mentzen.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA