Wojciech Wybranowski: Jest kilka powodów, dla których opozycja dąży do przesunięcia wyborów prezydenckich

Wojciech Wybranowski: Jest kilka powodów, dla których opozycja dąży do przesunięcia wyborów prezydenckich

„Uważam, że opozycja gra na przełożenie wyborów z dwóch powodów. Po pierwsze widzą, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardzo słabym kandydatem i zdają sobie sprawę, że przesunięcie wyborów pozwala zewrzeć szyki i wystawić innego, wspólnego kandydata. Poza tym opozycja zdaje sobie sprawę z tego, że nadchodzący kryzys spowoduje spadek zaufania do rządu, a to da jej nowe argumenty w walce wyborczej” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Wojciech Wybranowski (Tygodnik „Do Rzeczy”). W rozmowie z Anną Czytowską mówił m.in. o tarczy antykryzysowej. 

Na początku rozmowy gość poranka odniósł się do najnowszych, zwiększonych obostrzeń rządu dot. przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

„Zauważyć można sporą nieodpowiedzialność części społeczeństwa, które uznało, że mamy teraz ferie i jest to równoznaczne z możliwością spędzania czasu w większych grupach na bulwarach i w parkach. Jeśli dzisiaj nie wprowadzimy jeszcze większych obostrzeń to będziemy mieć masowe zachorowania” – powiedział red. Wybranowski.

Dziennikarz wypowiedział się też na temat tarczy antykryzysowej proponowanej przez polski rząd.

„Średnio oceniam te pomysły, nie są to pakiety idealne. Będąc na miejscu rządu skorzystałbym z części pomysłów opozycji i dokonałbym np. zwolnienia, a nie tylko zawieszenia opłacania ZUS-u przez przedsiębiorców. Pakiet ratunkowy powinien zostać uruchomiony jak najszybciej” – stwierdził red. Wybranowski.

Rozmówca Anny Czytowskiej wypowiedział się także na temat wyborów i kampanii prezydenckiej.

„Nie wykluczam, że wybory będą musiały być przełożone, ale dziś jest za wcześnie, aby takie decyzje podejmować. (…) Jeśli obserwuje się media społecznościowe kandydatów to widać, że kampania cały czas trwa. Osoby ubiegające się o urząd prezydenta są pozbawione możliwości organizowania wieców wyborczych, podobnie jak Andrzej Duda. Większym problemem kandydatów jest to, że kampania za specjalnie nie interesuje teraz obywateli. Uważam, że opozycja gra na przełożenie wyborów z dwóch powodów. Po pierwsze widzą, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardzo słabym kandydatem i zdają sobie sprawę, że przesunięcie wyborów pozwala zewrzeć szyki i wystawić innego, wspólnego kandydata. Poza tym opozycja zdaje sobie sprawę z tego, że nadchodzący kryzys spowoduje spadek zaufania do rządu, a to da jej nowe argumenty w walce wyborczej” – stwierdził red. Wybranowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA