Anna Ślusarenka: Przenieśliśmy skarby z Muzeum Warszawy do internetu

Anna Ślusarenka: Przenieśliśmy skarby z Muzeum Warszawy do internetu

„Na co dzień w naszych gabinetach prezentujemy skarby Warszawy. Teraz te skarby przenieśliśmy do internetu. Nasi kuratorzy opowiadają o najpiękniejszych zabytkach z gabinetów i ich historii. na naszym Facebooku i na naszej stronie można posłuchać nagrań, przyjrzeć się z bliska tym obiektom i dowiedzieć się przez ich pryzmat więcej o historii miasta” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Anna Ślusarenka z Muzeum Warszawy. W rozmowie z Piotrem Otrębskim zachęciła do korzystania z wirtualnych odwiedzin w muzeum.

„Na co dzień w naszych gabinetach prezentujemy skarby Warszawy. Teraz te skarby przenieśliśmy do internetu. Nasi kuratorzy opowiadają o najpiękniejszych zabytkach z gabinetów i ich historii. na naszym Facebooku i na naszej stronie można posłuchać nagrań, przyjrzeć się z bliska tym obiektom i dowiedzieć się przez ich pryzmat więcej o historii miasta” – mówiła.

Zaznaczyła, że pokazane zostały bardzo ciekawe ekspomnaty.

„Mamy Gabinet Relikwii, w którym są przedmioty związane z trudną i wzruszającą historią Warszawy. To zdecydowanie jest gabinet, który przykuwa uwagę zwiedzających i chwyta za serce. Mój ulubiony to Gabinet Ubiorów. Mamy niesamowitą kolekcję przepięknych strojów. Wśród nich wyjątkowe kreacje z warszawskiego domu mody Bogusław Herse”.

„Przygotowaliśmy także zwiedzanie po naszej wystawie czasowej «Rzemieślnicze historii. Pracownia Mieczników». Tam kuratorka wystawy oprowadza po dorobku pracowni brązowniczo-grawerskiej rodziny Mieczników. Opowiada o jej losach, a to jest ponad 70 lat historii, więc jest o czym opowiadać” – zachęcała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA