Piotr Uściński: Prezydent Trzaskowski, dokonując ograniczeń w komunikacji miejskiej, próbuje zaoszczędzić na kwarantannie. Zachowuje się jak spekulant

Piotr Uściński: Prezydent Trzaskowski, dokonując ograniczeń w komunikacji miejskiej, próbuje zaoszczędzić na kwarantannie. Zachowuje się jak spekulant

„Prezydent Trzaskowski, dokonując ograniczeń w komunikacji miejskiej, próbuje zaoszczędzić na kwarantannie. Zachował się jak spekulant, zamiast współdziałać i zastanowić się, co zrobić dla dobra ogółu. Warszawa to chyba największe w tej chwili ognisko zachorowań w Polsce. Rafał Trzaskowski powinien szukać rozwiązań dotyczących tego jak temu zaradzić. Ostatnie rozporządzenie rządu dot. kolejnych ograniczeń jest m.in. reakcją na to, co robi prezydent Trzaskowski” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Uściński (Prawo i Sprawiedliwość). W rozmowie z Piotrem Otrębskim poseł mówił o aktualnej sytuacji w polskiej polityce.

Na początku rozmowy z Piotrem Otrębskim poseł Uściński opowiedział o stworzonych przez siebie modelach matematycznych będących prognozami dotyczącymi wzrostu zachorowań na Covid-19 w Polsce.

„Oczywiście nie jest to pogłębiona analiza, nie jestem epidemiologiem, a inżynierem. Mając dane dotyczące zachorowań od początku epidemii w Polsce, można próbować dopasować do nich krzywą (np. Gaussa), która w przyszłości będzie pokazywać pewną ekstrapolację, czyli prognozę dot. liczby zachorowań” – wyjaśnił Piotr Uściński dodając, że jak do tej pory modele przez niego stworzone (publikowane na Twitterze posła), sprawdzają się.

Dalsza część rozmowy także dotyczyła epidemii koronawirusa. Polityk Prawa i Sprawiedliwości krytycznie odniósł się do decyzji prezydenta Warszawy, ograniczającej liczbę autobusów jeżdżących po stolicy.

„Prezydent Trzaskowski próbuje zaoszczędzić na kwarantannie. Zachował się jak spekulant, zamiast współdziałać i zastanowić się co zrobić dla dobra ogółu. Warszawa to chyba największe w tej chwili ognisko zachorowań w Polsce. Rafał Trzaskowski powinien szukać rozwiązań dotyczących tego jak temu zaradzić. Ostatnie rozporządzenie rządu dot. kolejnych ograniczeń jest m.in. reakcją na to, co robi prezydent Trzaskowski” – stwierdził Piotr Uściński dodając, że władze Warszawy, wzorem innych polskich miast, powinny np. znieść opłaty za parkowanie.

Poseł Uściński wypowiedział się także na temat tzw. tarczy antykryzysowej.

Jest to niewątpliwie duże obciążenie finansowe dla państwa. Kilkadziesiąt miliardów złotych ma być przeznaczone na zabezpieczenie przed skutkami tej pandemii. Gospodarka się zatrzymała, zmniejszył się popyt, staje produkcja. To są rzeczy groźne dla gospodarki. Musimy starać się, aby firmy to wszystko przetrwały, aby nie były zmuszone do zwalniania pracowników.

Czy w związku z obecną sytuacją jest możliwe zachowanie zrównoważonego budżetu?

„Premier Morawiecki podkreśla, że na razie nie trzeba aktualizować budżetu, ale zdaje sobie sprawę z tego, że pewnie nie uda się zachować budżetu bez deficytu. Musimy być świadomi, że są teraz rzeczy ważne i ważniejsze – chcemy, żeby gospodarka nie zatrzymała się zupełnie” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA