Michał Kuczmierowski: Agencja Rezerw Materiałowych posiada wszystko, co potrzebne w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych

Michał Kuczmierowski: Agencja Rezerw Materiałowych posiada wszystko, co potrzebne w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych

„Agencja Rezerw Materiałowych posiada wszystko, co potrzebne naszemu państwu w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach kryzysowych. Nasze produkty możemy podzielić na cztery grupy: materiały medyczne, rezerwy żywieniowe, techniczne (np. agregaty prądotwórcze) i rezerwy energetyczne (paliwowe)” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Kuczmierowski. W rozmowie z Januszem Zalewskim szef Agencji Rezerw Materiałowych mówił o zarządzanej przez siebie instytucji.

Gość poranka wspomniał także o dwóch rodzajach miejsc przechowywania rezerw materiałowych.

„Posiadamy sieć kilkudziesięciu magazynów w Polsce oraz istnieje tzw. przechowanie powierzone, które polega na tym, że kupujemy produkt wraz z usługą przechowania (produkty rotujące, czyli np. żywność). Planujemy też stworzyć kolejną kategorię, tzw. mocy produkcyjnych (np. firma produkująca maski będzie utrzymywała specjalne moce produkcyjne na wypadek kryzysu, a za te moce płacić będzie państwo)” – powiedział Michał Kuczmierowski, który stwierdził, że Agencja Rezerw posiada w tej chwili zapasy na kilkutygodniowe sprawne funkcjonowanie kraju.

„Naszym celem jest, aby ten margines rósł i bezpieczeństwo dostaw było jak największe. Mamy zaplanowane nowe zasilenia do naszych magazynów” – dodał.

„Naszym priorytetem było stworzenie mocy produkcyjnych w Polsce, np. linii produkcyjnych do maseczek, kombinezonów, itp. Sądzę, że na jesieni będziemy jako Polska samowystarczalni w niektórych kategoriach produktowych” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA