Olga Semeniuk: Przygotowujemy wytyczne dotyczące odmrażania kolejnych branż gospodarki

Olga Semeniuk: Przygotowujemy wytyczne dotyczące odmrażania kolejnych branż gospodarki

„W kontekście odmrażania gospodarki przygotowujemy kolejne wytyczne, dla ok. 40 branż. Wczoraj z minister Jadwigą Emilewicz rozmawiałyśmy z branżą eventową, dziś spotykamy się z branżą ślubną, a jutro z właścicielami solariów. Decyzje w sprawie następnych etapów odmrażania podejmie premier Morawiecki” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Olga Semeniuk (Ministerstwo Rozwoju). W rozmowie z Januszem Zalewskim minister Semeniuk mówiła na temat kolejnych faz odmrażania gospodarki.

18 maja kolejne branże gospodarki wróciły do funkcjonowania. Jak wyglądały przygotowania do ponownego otwarcia kolejnych gałęzi gospodarki?

„Już od co najmniej tygodnia byliśmy przygotowani, mieliśmy zaakceptowane wytyczne z Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Spotykamy się z zadowoleniem przedstawicieli branż kosmetycznych, fryzjerskich, gastronomicznych. Jesteśmy w toku kolejnych rozmów, protokołów bezpieczeństwa w trzech obszarach: zabezpieczenia miejsc pracy, komfortu i bezpieczeństwa klienta i pracownika oraz postępowania przy pozytywnie zdiagnozowanym przypadku koronawirusa” – powiedziała rozmówczyni Janusza Zalewskiego.

„Przygotowujemy kolejne wytyczne, dla ok. 40 branż. Wczoraj wraz z minister Emilewicz rozmawiałyśmy z branżą eventową, dziś spotykamy się z branżą ślubną, a jutro z właścicielami solariów” – dodała.

„Decyzje w sprawie następnych etapów odmrażania podejmie premier Morawiecki. O konkretnych terminach nie można jeszcze powiedzieć, bo to decyzje prof. Szumowskiego i premiera Morawieckiego. Przygotowujemy protokoły bezpieczeństwa, zalecenia funkcjonowania w nowej jakości i nowej odsłonie gospodarczej” – powiedziała minister Semeniuk, wymieniając kolejne planowane obszary odmrażania gospodarki w Polsce.

W rozmowie poruszono także tematy współpracy rządu z samorządami. Gość poranka skomentował też decyzję Koalicji Obywatelskiej o wystawieniu kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA