Michał Wróblewski: Rafał Trzaskowski wyrósł na głównego kontrkandydata Andrzeja Dudy

Michał Wróblewski: Rafał Trzaskowski wyrósł na głównego kontrkandydata Andrzeja Dudy

„Kontrowersją dotyczącą mediów publicznych i ew. likwidacji serwisów informacyjnych w TVP Rafał Trzaskowski skupił na sobie uwagę. Niestety dla reszty kandydatów opozycyjnych, wszyscy polemizują dziś z Trzaskowskim, a nie z nimi. Reszta pretendentów została gdzieś w tle. Rafał Trzaskowski stał się głównym rywalem Andrzeja Dudy” – powiedział red. Michał Wróblewski (Wirtualna Polska). W rozmowie z Anną Czytowską mówił o tym, jak zmiana kandydata KO wpłynęła na przebieg kampanii wyborczej.

„Platformie zależy na tym, aby marszałek Witek jak najszybciej ogłosiła termin wyborów. Wynika to z formalności, które czekają przed nowym komitetem Rafała Trzaskowskiego, który szybko musi zebrać podpisy poparcia. Do polityków PO dochodzą słuchy, że czasu na zebranie 100 tysięcy podpisów będzie bardzo mało, choć dla partii takiej jak PO nie powinno stanowić to większego problemu” – stwierdził Michał Wróblewski.

Dziennikarz Wirtualnej Polski zwrócił uwagę na kandydaturę Rafała Trzaskowskiego i jego mocne wejście w kampanię prezydencką.

„Kontrowersją dotyczącą mediów publicznych i ew. likwidacji serwisów informacyjnych w TVP skupił na sobie uwagę. Niestety dla reszty kandydatów opozycyjnych, wszyscy polemizują dziś z Trzaskowskim, a nie z nimi. Reszta pretendentów została gdzieś w tle. Rafał Trzaskowski stał się głównym rywalem Andrzeja Dudy” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

W rozmowie poruszono wątek Jarosława Gowina i jego wypowiedzi na temat roli mediów publicznych.

„Porozumienie uważa, że z mediami publicznymi należy coś zrobić i coś w nich zmienić. Pytanie o wiarygodność, bo Jarosław Gowin i Jadwiga Emilewicz są w koalicji od 2015 roku i jeśli coś im się nie podobało to mogli to zrobić wcześniej” – stwierdził rozmówca Anny Czytowskiej.

Według Michała Wróblewskiego Polacy przykładają ostatnio już mniejszą wagę do bieżącej gry politycznej.

„Widać, że od jakiegoś czasu zainteresowanie tematyką wyborczą wśród Polaków radykalnie spadło, a wzrosło zaciekawienie tematyką związaną z odmrażaniem gospodarki, czyli z tym co bezpośrednio ludzi dotyka. Wojenki partyjne zostają gdzieś w tle, ale być może zmieni się to przed samymi wyborami” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA