Miłosz Motyka: Likwidacja nie jest receptą na chorobę, która trawi TVP

Miłosz Motyka: Likwidacja nie jest receptą na chorobę, która trawi TVP

„To co się dzieje w «Wiadomościach» niestety zakrawa o śmieszność. Telewizja Polska nigdy nie była tak upolityczniona jak teraz, ale jej likwidacja nie jest receptą na chorobę, która ją trawi. Receptą jest leczenie, a nie całkowite unicestwienie jakiegoś medium” – powiedział w poranku „Siódma 9” Miłosz Motyka (Polskie Stronnictwo Ludowe). W rozmowie z Anną Czytowską rzecznik PSL-u mówił m.in. o kampanii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Jednym z tematów rozmowy Anny Czytowskiej z Miłoszem Motyką (PSL) była kwestia mediów publicznych.

Media publiczne trzeba odpolitycznić, ale na pewno nie można ich likwidować” – stwierdził rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„To co się dzieje w «Wiadomościach» niestety zakrawa o śmieszność. Telewizja Polska nigdy nie była tak upolityczniona jak teraz, ale jej likwidacja nie jest receptą na chorobę, która ją trawi. Receptą jest leczenie, a nie całkowite unicestwienie jakiegoś medium” – dodał, podając jednocześnie propozycje zmian służących odpolitycznieniu. Jednym z nich jest wybór członków KRRiT przez organizacje pozarządowe.

W rozmowie poranka poruszono także kwestie odmrażania życia gospodarczego. Zdaniem Miłosza Motyki do poluzowania rygorów powinno dojść także w innych aspektach życia publicznego.

„Razem z poluzowaniem rygorów gospodarczych powinno pojawić się także luzowanie swobód obywatelskich. Chodzi chociażby o umożliwienie organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób – oczywiście w odpowiednim rygorze bezpieczeństwa i higieny” – zastrzegł gość poranka.

Środowa rozmowa dotyczyła również programu wyborczego „Nadzieja dla Polski”. Jednym z pomysłów proponowanych przez Władysława Kosiniaka-Kamysza jest wprowadzenie do Kancelarii Prezydenta RP ministrów, będących przedstawicielami wszystkich partii parlamentarnych.

„Władysław Kosiniak-Kamysz permanentnie mówi o współpracy, o zakończeniu wojny polsko-polskiej. Uważamy, że należy to wszystko wprowadzać nie tylko formułkami i hasłami, ale także działaniem. Ten pomysł wzmacnia pozycję prezydenta, który w chwili obecnej nie ma odpowiedniego wsparcia swojej partii” – powiedział rozmówca Anny Czytowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA