Tomasz Walczak: Zmiana kandydata KO w wyborach prezydenckich zmobilizowała elektorat tego ugrupowania

Tomasz Walczak: Zmiana kandydata KO w wyborach prezydenckich zmobilizowała elektorat tego ugrupowania

„Odkąd w szeregach KO doszło do zmiany kandydata, pojawił się pewien entuzjazm i mobilizacja wśród elektoratu tego ugrupowania. Elektorat KO był elektoratem bardzo zdemobilizowanym po kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Pierwsze wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego w roli nowego kandydata trafiły do wyborców PO” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Tomasz Walczak („Super Express”). W rozmowie z Karolem Gacem mówił o kampanii prezydenckiej i o kłopotach, które narosły w ostatnim czasie wokół ministra Szumowskiego.

Według red. Walczaka wycofanie kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i zastąpienie jej kandydaturą Rafała Trzaskowskiego w najbliższych wyborach prezydenckich jest dobrym ruchem ze strony władz Koalicji Obywatelskiej.

„Odkąd w szeregach KO doszło do zmiany kandydata, pojawił się pewien entuzjazm i mobilizacja wśród elektoratu tego ugrupowania. Elektorat KO był elektoratem bardzo zdemobilizowanym po kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Pierwsze wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego w roli nowego kandydata trafiły do wyborców PO. Były to wypowiedzi polaryzujące, pasujące do antypisowskiej narracji. Dzięki temu twardy elektorat wraca pod skrzydła KO i Rafała Trzaskowskiego” – powiedział Tomasz Walczak.

 „(…)Pandemia i strach związany z koronawirusem sprawiały, że Polacy szukali oparcia w rządzących. To budowało Andrzeja Dudę. Ten czas się kończy. Odkąd zniesiono pierwsze obostrzenia, doszło do rozprzężenia i nie ma już takiej psychologicznej potrzeby jednoczenia się wokół władzy” – dodał rozmówca Karola Gaca, twierdząc jednocześnie, że obecny prezydent nadal pozostaje faworytem tych wyborów.

W rozmowie poruszono także wątek coraz większych problemów narastających wokół ministra Łukasza Szumowskiego.

„Fakt, że Jarosław Kaczyński postanowił ostatnio udzielić  wywiadu, w którym podkreśla, że minister Szumowski jest czysty jak łza, pokazuje że minister zdrowia z największego atutu rządu w ostatnich dwóch miesiącach, stał się dla wizerunku rządu pewnym obciążeniem. (…)” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA