Piotr Trudnowski: Śmiech to emocja, której politycy muszą się bać najbardziej

Piotr Trudnowski: Śmiech to emocja, której politycy muszą się bać najbardziej

„Mam mocne wrażenie, że nastroje, które pojawiły się wraz z dyskusją o mediach publicznych, Kaziku i «Trójce» są charakterystyczne i bardzo groźne dla formacji rządzącej. Byliśmy po czasie wielkiego emocjonalnego wzmożenia, strachu i nastrojów mało przyjemnych i w tym momencie pojawiła się «Trójka», która całą historię podsumowała śmiechem. To jest emocja, której politycy muszą się bać najbardziej” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Piotr Trudnowski. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem prezes Klubu Jagiellońskiego analizował sytuację polityczną w Polsce.

Początek dyskusji dotyczył kampanii wyborczej. Według rozmówcy Marcina Fijołka jest to nudna kampania. Zdaniem Piotra Trudnowskiego opozycyjni kandydaci zajmują się powtarzaniem swoich haseł, a prezydent Andrzej Duda skupia się jedynie na obronie programu „Polska plus”.

„Politycy Prawa i Sprawiedliwości przejęli hasło obśmiewane przez nich kilka lat temu, czyli «żeby było, tak jak było». Jest to teraz główny przekaz prezydenta. (…) Opozycja zajmuje się za to powtarzaniem swoich narracji” – powiedział red. Trudnowski, który stwierdził, że powody gospodarcze wpływają na to, że politycy nie składają w tej kampanii nowych obietnic socjalnych.

W rozmowie poranka podjęliśmy także temat przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Prezes Klubu Jagiellońskiego skomentował m.in. postawę Jarosława Gowina.

„Po dymisji Jarosława Gowina pisałem, żeby ten polityczny szpagat ocenić dopiero w maju. Twierdziłem wtedy, że jeśli wybory nie odbędą się w maju, a koalicja przetrwa to Jarosławowi Gowinowi będą się należały najwyższe wyrazy szacunku” – stwierdził rozmówca Marcina Fijołka. Według Piotra Trudnowskiego istnieje niewielka szansa na to, żeby ktoś z polityków obozu rządzącego chciał rozbijać koalicję przed 2023 r. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że obóz Zjednoczonej Prawicy na pewno przetrwa do tego czasu.

„Mam mocne wrażenie, że nastroje, które pojawiły się wraz z dyskusją o mediach publicznych, Kaziku i «Trójce» są charakterystyczne i bardzo groźne dla formacji rządzącej. Byliśmy po czasie wielkiego emocjonalnego wzmożenia, strachu i nastrojów mało przyjemnych i w tym momencie pojawiła się «Trójka», która całą historię podsumowała śmiechem. To jest emocja, której politycy muszą się bać najbardziej” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA