Władysław Kosiniak-Kamysz: Im dalej od Warszawy, tym Rafałowi Trzaskowskiemu będzie trudniej w kampanii

Władysław Kosiniak-Kamysz: Im dalej od Warszawy, tym Rafałowi Trzaskowskiemu będzie trudniej w kampanii

„Im dalej od Warszawy, tym Rafałowi Trzaskowskiemu będzie trudniej. On jest kojarzony z polityką wielkomiejską. Symboliczne decyzje, dot. np. braku księdza w spotkaniu przedświątecznym w ratuszu, oddziałują bardzo mocno na Polskę powiatową. Znajomość problemów tych ludzi nie jest bliska Trzaskowskiemu” – powiedział w poranku „Siódma 9” Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na urząd prezydenta RP mówił m.in. o roli mediów publicznych.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego ocenił działania mediów publicznych za czasów rządu Zjednoczonej Prawicy.

„Widać skrajne upartyjnienie mediów publicznych, wazelina w „Wiadomościach” od rana do wieczora. To jest mechanizm działania partii władzy, której wszyscy nominaci, myślą co pomyśli i jak zareaguje Jarosław Kaczyński (...)” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

„Jestem zwolennikiem tego, aby nie było powrotu do przeszłości, ale do oddania telewizji organizacjom pozarządowym. Widzę ogromną potrzebę uleczenia mediów, bo choroba nienawiści jest ciężka i trzeba ją wyleczyć. Unicestwienie nie jest rozwiązaniem” – dodał.

W rozmowie poranka poruszyliśmy także temat wyborów prezydenckich. Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiedział na pytanie, na kogo jego zdaniem zagłosują wyborcy Polskiego Stronnictwa Ludowego, gdyby nie dostał się do drugiej tury.

„Część z nich może wybrać kandydata opozycji (większy procent), część wybierze Andrzeja Dudę, a część w ogóle nie zagłosuje w drugiej turze” – odpowiedział lider PSL-u i kandydat tej partii na urząd prezydenta RP.

Rozmówca Marcina Fijołka ocenił także kandydaturę Rafała Trzaskowskiego.

„Im dalej od Warszawy, tym Trzaskowskiemu będzie trudniej. On jest kojarzony z polityką wielkomiejską. Symboliczne decyzje, dot. np. braku księdza w spotkaniu przedświątecznym w ratuszu, oddziałują bardzo mocno na Polskę powiatową. Znajomość problemów tych ludzi nie jest bliska Trzaskowskiemu” – stwierdził polityk.

W rozmowie poranka „Siódma 9” lider Ludowców skomentował obecność PSL-u w Koalicji Europejskiej w 2019 roku. Czy współtworzenie tak szerokiej koalicji było błędem ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego?

„Zawsze wynik wyborczy daje ten najważniejszy argument do analizy. Pokazał on, że w wyborach, gdzie partie opozycyjne idą na jednej liście – a to były najłatwiejsze wybory dla opozycji – okazało się, że to nie mobilizuje. (…) Nie było wspólnoty wartości i idei” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA