Krzysztof Sobolewski: Sondaże nie wygrywają wyborów

Krzysztof Sobolewski: Sondaże nie wygrywają wyborów

„Nie patrzymy na sondaże. One nie wygrywały i nie wygrywają wyborów. Będziemy robić to, co do tej pory, czyli prosić o poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy, w przeciwieństwie do innych, którzy patrzą na sondaże i w zależności od nich zmieniają kandydata lub szefa sztabu” – mówił w poranku „Siódma 9” poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Sobolewski zdradził, że piątkowe spotkanie Komitetu Wykonawczego PiS dotyczyło podsumowania tego, co do tej pory zrobiła partia i co udało się wypracować. „Także planów na przyszłość. Przed nami cały czas wybory prezydenckie, w których PiS rekomenduje ciągle jedną osobę” – mówił.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS ocenił, że najlepszym terminem na przeprowadzenie wyborów prezydenckich byłby 28 czerwca. „Liczę, że tym razem w Senacie nie będzie to dogłębna analiza projektu ustawy przez 30 dni, która nic nie wniesie. Wszelkie znaki wskazują, że w tym tygodniu zajmie się tym Senat. Mam nadzieję, że w tym tygodniu – nieważne z jakim skutkiem – proces legislacyjny na poziomie Senatu się zakończy” – wskazywał.

Sobolewski został też zapytany o spadki notowań prezydenta Andrzeja Dudy i wzrost poparcia u Rafała Trzaskowskiego. „Nie patrzymy na sondaże. One nie wygrywały i nie wygrywają wyborów. Będziemy robić to, co do tej pory, czyli prosić o poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. W przeciwieństwie do innych, którzy patrzą na sondaże i w zależności od nich zmieniają kandydata lub szefa sztabu. Zastanawiam się, do jakiego poziomu musiałyby spaść sondaże Rafała Trzaskowskiego, by pojawiła się myśl o zmianie na lepszy model. Cały czas myślałem, że moja wyobraźnia jest bujna, ale w momencie, w którym zmieniono kandydatkę PO, to stwierdziłem, że ma ona nieodkrytą przestrzeń. Nie ma rzeczy niemożliwych” – stwierdził.

„Wybór Andrzeja Dudy 24 maja 2015 r. na prezydenta spowodował, że PiS mógł wygrać wybory parlamentarne, a to doprowadziło do tego, że mogliśmy wprowadzać program dobrej zmiany, którego częścią jest prezydent i większość rządząca. Prezydenturę oceniam bardzo dobrze. Harmonijna współpraca z większością rządzącą spowodowała, że większość punktów programowych mogliśmy wprowadzić. Jesteśmy w połowie drogi” – powiedział.

Sobolewski odniósł się też do 5 kandydatów na I Prezesa Sądu Najwyższego. „Cały problem PO polega na tym, że na sztandarze wypisuje «Konstytucja», a jak przychodzi co do czego, to jej po prostu nie zna. Mają problem ze zrozumieniem prostego przepisu Konstytucji. Wprost jest napisane, jaka jest prerogatywa prezydenta. Andrzej Duda wskaże, kto z tej 5 zostanie I prezesem SN. Szkoda, że ci obrońcy konstytucji nie wychodzili z tego założenia w 2010 i 2014 roku. Wtedy jakoś liczenie im nie wychodziło. Powód jest prosty – nie wychodzi im to, bo nie są to te osoby, które oni by chcieli” – ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA