Jarosław Dybowski: Wspieramy rozwój energetyki opartej o źródła zeroemisyjne

Jarosław Dybowski: Wspieramy rozwój energetyki opartej o źródła zeroemisyjne

„Założenia naszej strategii dotyczą wsparcia rozwoju energetyki opartej o źródła zeroemisyjne. Naszym sztandarowym projektem w tej dziedzinie jest budowa morskiej farmy wiatrowej. Dzięki niej możemy pozyskiwać nawet 1200 MW z wiatraków zlokalizowanych ok. 20 kilometrów od wybrzeża. Jest to potężny zastrzyk zielonej energii dla polskiego systemu energetycznego” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jarosław Dybowski. W rozmowie z Januszem Zalewskim dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen opowiadał o inwestycjach firmy w odnawialne źródła energii.

Gość poranka wspominał m.in. o tym, że firma coraz mocniej stawia na fotowoltaikę.

„Staramy się, aby stacje PKN Orlen były zaopatrywane w energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Instalujemy na nich panele fotowoltaiczne, ale skupiamy się też na większych instalacjach” – zauważył Jarosław Dybowski.

Zdaniem gościa poranka „Siódma 9” pozyskanie firmy Energa przez Orlen jest jednym z elementów stawiania na odnawialne źródła energii.

„Jednym z powodów, dla których przejęliśmy Energę było to, że firma ta od początku inwestowała w OZE (elektrownie wodne, farmy wiatrowe, itd.). (…) Nie ograniczamy się jednak tylko do jednego projektu, patrzymy na dalszy rozwój energetyki” – powiedział dyrektor wykonawczy ds. energetyki w PKN Orlen.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA