Marcin Makowski: Jesteśmy świadkami restartu duopolu PiS-u i PO

Marcin Makowski: Jesteśmy świadkami restartu duopolu PiS-u i PO

„Chyba nie ma ucieczki od sporu PO z PiS-em, choć wydawało się, że powoli scena polityczna się zmienia. Rafał Trzaskowski wchodząc do kampanii z taktyką politycznego Blitzkriegu, rzucania szybkich, polaryzujących i mocnych tematów (takich jak pomysł rezygnacji z budowy CPK), pokazuje, że wielu wyborców się w tym odnajduje” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Marcin Makowski („Do rzeczy” i wp.pl). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o sporze między dwiema największymi partiami politycznymi w Polsce.

Zdaniem Marcina Makowskiego zastąpienie kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przez Rafała Trzaskowskiego na nowo doprowadziło do tego, że spór pomiędzy PO i PiS-em stał się główną rywalizacją na polskiej scenie politycznej.

„Chyba nie ma ucieczki od sporu PO z PiS-em, choć wydawało się, że powoli scena polityczna się zmienia. Rafał Trzaskowski wchodząc do kampanii z taktyką politycznego Blitzkriegu, rzucania szybkich, polaryzujących i mocnych tematów, takich jak pomysł rezygnacji z budowy CPK, pokazuje, że wielu wyborców się w tym odnajduje” – stwierdził red. Makowski. Zdaniem dziennikarza odbudowa duopolu politycznego w Polsce jest też oznaką słabości mniejszych partii.

Rozmówca Marcina Fijołka analizował kandydatury Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy.

„Prezydent Duda buduje swój wizerunek m.in. poprzez częste odwiedziny małych miast. Teraz podobnie zaczyna robić Rafał Trzaskowski. Pytanie, na ile jest w tym autentyczny. Duda i Trzaskowski to politycy tego samego rocznika, obaj wywodzą się z dużych miast, są po doktoratach, byli europarlamentarzystami. Rafał Trzaskowski celowo podkreśla swoją inteligencję i dobre wykształcenie. Dla części elektoratu takie silne akcentowanie pewnych rzeczy może być irytujące. Nie każdemu taki styl się podoba” – powiedział Marcin Makowski, którego zdaniem duży wpływ na ostateczny wynik obu kandydatów będzie miała mobilizacja elektoratu wielkomiejskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA