Dariusz Ciupał: Zmieniająca się rzeczywistość technologiczna stawia rodzicom nowe wyzwania

Dariusz Ciupał: Zmieniająca się rzeczywistość technologiczna stawia rodzicom nowe wyzwania

„Dynamika sytuacji nie wynika tylko z faktu, że w ostatnim kwartale przeżywaliśmy restrykcje związane z pandemią, ale ta dynamika wynika z tego, że żyjemy wciąż w takim czasie nie tylko przemysłowej rewolucji, ale rewolucji technologicznej, mobilnej. Ta zmieniająca się rzeczywistość stawia nowe wyzwania dla rodziców, szczególnie dla ojców, którzy nadal są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa finansowego dla swoich rodzin, chociaż razem ze swoimi małżonkami. Stawia to większe wymagania, nie tylko komunikacyjne, jak indywidualnie opracować plan działania, ale też jak dzielić się troską o dzieci” – powiedział w poranku „Siódma 9” Dariusz Ciupał z Tato.net. W rozmowie z Januszem Zalewskim opowiedział o tej inicjatywie.

„Jesteśmy chyba wyjątkowym pokoleniem mężczyzn, które potrzebuje inspiracji, zachęty, wsparcia ze strony innych mężczyzn, innych ojców i dlatego tworzymy tato.net, czyli network ojców, którzy chcą stawać się coraz lepsi” – mówił gość poranka.

Zwrócił uwagę, że na zmianę roli ojca na przestrzenni lat wpływa wiele czynników.

„Dynamika sytuacji nie wynika tylko z faktu, że w ostatnim kwartale przeżywaliśmy restrykcje związane z pandemią, ale ta dynamika wynika z tego, że żyjemy wciąż w takim czasie nie tylko przemysłowej rewolucji, ale rewolucji technologicznej, mobilnej. Ta zmieniająca się rzeczywistość stawia nowe wyzwania dla rodziców, szczególnie dla ojców, którzy nadal są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa finansowego dla swoich rodzin, chociaż razem ze swoimi małżonkami. Stawia to większe wymagania, nie tylko komunikacyjne, jak indywidualnie opracować plan działania, ale też jak dzielić się troską o dzieci”.

„Tato.net istnieje już 16 lat. (…) To wsparcie, jakie okazujemy ojcom, ale tak naprawdę całym rodzinom, jest wsparciem, które uzupełnia bardzo ważną potrzebę, której inne instytucje (…) nie udzielały. Użyłbym słowa «coachingowo-trenerskie». Inicjatywa jest takim miejscem, gdzie mężczyźni mogą dostać narzędzia, aby sobie nawzajem pomagać. (…) Na to ojcowie bardzo czekali, bardzo tego potrzebują i wzrasta zainteresowanie taką formą pracy nad sobą. Najtrudniejszą pracą mężczyzny jest praca nad sobą” – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA