Marlena Maląg: Udało nam się ochronić 5 milionów miejsc pracy

Marlena Maląg: Udało nam się ochronić 5 milionów miejsc pracy

„Wczoraj osiągnęliśmy pułap 100 miliardów złotych przekazanych na rzecz walki ze skutkami epidemii koronawirusa. Jest to 5 milionów ochronionych miejsc pracy” – powiedziała w poranku „Siódma 9” minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Marlena Maląg. 

Minister przedstawiła dane dotyczące bezrobocia w Polsce.

„Według danych MRPiPS stopa bezrobocia wynosi obecnie 6 % (ponad milion bezrobotnych). Przyrost od marca to 102 tysiące osób. Jest to trudna sytuacja, wszelkie nasze działania zmierzają ku temu, aby chronić miejsca pracy” – powiedziała.

„Wsparcie dla osób, które straciły pracę w wyniku epidemii to między innymi dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 złotych przez okres trzech miesięcy. Dodatek skierowany jest do osób, które wykonywały pracę na podstawie umowy o pracę” – dodała.

Zdaniem gościa poranka „Siódma 9” wsparcie rodzin jest podstawą polityki obecnego rządu.

„Programy społeczne, takie jak: Rodzina 500 Plus, Dobry Start, czy 13 emerytura są i będą kontynuowane. Karta Rodziny podpisana przez prezydenta Dudę jest gwarancją ich trwałości” – stwierdziła Marlena Maląg.

„Karta Rodziny jest katalogiem opartym na siedmiu filarach. Podstawą wszelkich działań jest rodzina. W naszych działaniach nie zapominamy też o seniorach” – kontynuowała.

Rozmówczyni Janusza Zalewskiego zapowiedziała powstanie Centrów Usług Społecznych.

„Centra Usług Społecznych będą mogły powstać na terenie całego kraju. Będą to wyjątkowe miejsca, w których połączymy ideę wsparcia rodzin z wolontariatem. Celem centrów jest pomoc rodzinom z małymi dziećmi, pomoc seniorom” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA