Adam Andruszkiewicz: Trzaskowski jest pełen nienawiści do PiS. Jego wybór będzie oznaczać polityczną wojnę

Adam Andruszkiewicz: Trzaskowski jest pełen nienawiści do PiS. Jego wybór będzie oznaczać polityczną wojnę

„Wybór Rafała Trzaskowskiego będzie oznaczać polityczną wojnę i chaos, paraliż państwa i to, że nie będziemy mogli przyjmować kolejnych ustaw wspierających Polaków. Trzaskowski idzie po prezydenturę tylko po to, by zbombardować rządy PiS. On jest pełen nienawiści do PiS” – mówił w poranku „Siódma 9” wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Andruszkiewicz przyznał, że w obozie Zjednoczonej Prawicy jest zadowolenie i satysfakcja z powodu wyniku wyborczego Andrzeja Dudy. „Pamiętajmy, że prezydent Andrzej Duda poprawił swój wynik z I tury sprzed pięciu lat. Widać, że nawet zachodnie województwa głosowały na prezydenta. To powód do dumy, że wyborcy z tamtych miejsc poszli za głosem, choćby za mieszkańcami mojego rodzinnego woj. podlaskiego. Prezydent Andrzej Duda poszerza swój elektorat, umacnia się, ale na pewno przed nami bardzo pracowite dwa tygodnie. Nie możemy osiąść na laurach, bo finalne zwycięstwo nastąpi dopiero za dwa tygodnie, jeśli zmobilizujemy wszystkich wyborców” – mówił.

„Naturalne jest, że druga tura to druga połowa spotkania, więc mogą być obierane nowe strategie. Być może zobaczymy nowe obietnice wyborcze. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie, tylko zawsze dotrzymujemy słowa. Nie będziemy obiecywać jak Rafał Trzaskowski. Myślę, że to będzie intensywna kampania również pod względem spotkań. Kluczowe będzie, aby być jak najbliżej ludzi” – stwierdził.

Wiceminister cyfryzacji odniósł się też do ewentualnego poparcia przez wyborców Konfederacji prezydenta Andrzeja Dudy. „Nie wyobrażam sobie jako osoba, która wywodzi się ze środowisk narodowych, aby działacze Konfederacji popierali Trzaskowskiego. To byłoby kuriozum i zaprzeczenie tych wartości, które się wyznaje. Trzaskowski chce Polski ideologicznie na lewo, antychrześcijańskiej, tęczowej. To człowiek, który nie umocni rodziny, który jest przeciwny strategicznym inwestycjom i chce waluty euro. To jest raczej zaprzeczenie wartości, którym hołdują Konfederacja i wartości konserwatywne. Tutaj zdecydowany apel do wyborców Konfederacji, by pomogli nam te wybory wygrać i bronić Polski. Jeśli postawią głos przy Andrzeju Dudzie, to nie będą zawiedzeni” – tłumaczył.

„Szymon Hołownia i jego wyborcy chcą zmiany. Staramy się pokazać, że Rafał Trzaskowski nie jest żadną nową zmianą i jakością. To polityczne dziecko Donalda Tuska, to minister w rządzie Donalda Tuska. Głosowanie na Rafała Trzaskowskiego nie będzie żadną zmianą. Wielu wyborców Szymona Hołowni to osoby przywiązane do wartości konserwatywnych. Warto im pokazać, że głosowanie na Trzaskowskiego będzie zaprzeczeniem ich wartościom. To są takie klucze. Będziemy rozmawiać z tymi wyborcami. Wyborcy to wolni ludzie, mają swoje sumienie. Tutaj zdecydowanie Andrzej Duda jest lepszym wyborem” – dodawał.

Andruszkiewicz odniósł się też do stosunkowo słabego wyniku prezydenta w najmłodszej grupie wiekowej. „To oznacza, że musimy pracować nad tym, by dotrzeć do najmłodszych wyborców z faktami. Nie z hasłami i frazesami, ale faktami. Nasz obóz wprowadził m.in. zerowy PIT dla ludzi do 26 roku życia. Wykonaliśmy gest wobec młodych ludzi, by mieli więcej pieniędzy. Udało nam się zrobić tak, że młodzi wyborcy w większości przypadków mogą myśleć o tym, by zostać w Polsce i tu zakładać rodziny. To jest wielka wartość. W moim pokoleniu było inaczej. Wybór Rafała Trzaskowskiego może oznaczać powrót do czasów Donalda Tuska” – wskazywał.

Wiceminister powiedział też, jaka jest stawka II tury wyborów. „Cywilizacja łacińska, rzymska oparta na Kościele, rodzinie to prezydent Andrzej Duda. Z kolei Rafał Trzaskowski to nie jest wybór cywilizacji łacińskiej, ale cywilizacji śmierci, o której mówił Jan Paweł II. Popiera liberalne rozwiązania w kwestii rodziny. To człowiek, który mówił, że nie będzie zapraszać księży. Albo Polska zostanie biało-czerwona, albo będzie jak w państwach Europy Zachodniej, gdzie w kościołach urządza się dyskoteki” – podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA