Mateusz Kosiński: Andrzej Duda jest pierwszym w historii prezydentem, który podpisał z „Solidarnością” umowę programową

Mateusz Kosiński: Andrzej Duda jest pierwszym w historii prezydentem, który podpisał z „Solidarnością” umowę programową

„Prezydent Duda jest pierwszym w historii prezydentem, który z «Solidarnością» podpisał umowę programową. Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, płaca minimalna, która osiągnęła połowę średniej płacy w Polsce, 500 plus, 13- emerytura, systematyczna rezygnacja z umów śmieciowych, czy otworzenie się państwa na związki zawodowe w służbach mundurowych to przykłady dobrego działania obecnego prezydenta” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Mateusz Kosiński. W rozmowie z Karolem Gacem mówił o tytule Człowieka Roku „Tygodnika Solidarność”.

Rozmowa Karola Gaca z red. Mateuszem Kosińskim dotyczyła m.in. tytułu Człowieka Roku „Tygodnika Solidarność”. Laureatem nagrody za 2019 r. został prezydent Andrzej Duda.

„Człowiek Roku «Tygodnika Solidarność» to druga najstarsza nagroda wydawana przez tygodnik publicystyczny w Polsce – jest to nagroda o dużej tradycji” – powiedział Mateusz Kosiński, opowiadając jednocześnie, dlaczego to Andrzej Duda został zwycięzcą ostatniego plebiscytu.

„Andrzej Duda jest prezydentem przyjaznym pracownikom i «Solidarności». Prezydent Duda jest pierwszym w historii prezydentem, który z «Solidarnością» podpisał umowę programową. Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, płaca minimalna, która osiągnęła połowę średniej płacy w Polsce, 500 plus, 13- emerytura, systematyczna rezygnacja z umów śmieciowych, czy otworzenie się państwa na związki zawodowe w służbach mundurowych to przykłady dobrego działania obecnego prezydenta. (…) «Solidarność» jest bardzo zadowolona z prezydentury Andrzeja Dudy” – powiedział red. Kosiński.

Według gościa poranka czeka nas bardzo wyrównana walka o prezydenturę.

„Być może czeka nas najważniejsza debata w historii III RP” – stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA