Marek Jakubiak: Po to walczyliśmy o niepodległość, by pozbyć się jej za pomocą krzyżyka przy R. Trzaskowskim?

Marek Jakubiak: Po to walczyliśmy o niepodległość, by pozbyć się jej za pomocą krzyżyka przy R. Trzaskowskim?

„W przypadku ewentualnej wygranej Trzaskowskiego spodziewam się wyzbycia państwa narodowego. To państwo, które stoi twardo na bazie własnej konstytucji z własną armią, walutą, godłem, historią, językiem. (...) Obawiam się, że Trzaskowski będzie robił wszystko, by takie państwo zunifikować z UE. Dlaczego Zachód tak bardzo popiera Trzaskowskiego? Bo oni idą w tym kierunku. Po to walczyliśmy o niepodległość, by pozbyć się jej za pomocą krzyżyka przy Trzaskowskim?” - powiedział w poranku „Siódma 9” Marek Jakubiak, były kandydat na prezydenta Polski, lider Federacji dla Rzeczypospolitej.

Jakubiak został zapytany, dlaczego zdecydował się udzielić oficjalnego poparcia prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

„Członkowie Federacji dla Rzeczypospolitej w znaczącej większości taką formę wybrali, co jest miodem na moją duszę, dlatego, że w wyborze pomiędzy Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim wybór może być tylko jeden” - tłumaczył.

Polityk podkreślił, że jako warszawiak ma już doświadczenie z Rafałem Trzaskowskim.

„Na siedemdziesiąt kilka obietnic Trzaskowski zrealizował cztery i to tylko ideologiczne. Po dwóch latach w zasadzie nie powstało nic poza tramwajami różnorodności, kart LGBT i obstrukcji na rzecz przedsiębiorców. Jeżeli Polska miałaby tak funkcjonować, jak Warszawa, to przypomnę, że większość spółek została sprzedana w ręce zachodnie. Trzeba zadać sobie pytanie, czy chcemy, aby taka była Polska? W Warszawie nawet nie miasto zatrudnia ludzi, ale Niemcy, a do tego doprowadził Trzaskowski. To nie jest normalne” - wyliczał.

„Jestem w polityce nie po to, aby stać i patrzeć, jak pociągi jeżdżą, ale po to, by brać czynny udział w życiu politycznym. W tym przypadku, gdy mamy do czynienia z wyborem cywilizacyjnym, albo idziemy w stronę Polski poważnej, albo Polski fajnej, w której każdy wszystko może, to ten wybór jest dla mnie jasny. Oczywiście, że Andrzej Duda ma wady i zalety, nie wszystko mi się podoba, co robi PiS, jestem w opozycji do części ich działalności, gdy np. prą w socjalne uzależnienie i Andrzej Duda też ma takie wady, ale pytam, kto nie ma wad? Nie podpadają ci, co nic nie robią. Trzaskowski jest synonimem PO. To dziecko PO, wychowane na jej krwi przez Geremka, Mazowieckiego itd. Trzaskowski jest produktem PO i tyle” - mówił.

Zdaniem Jakubiaka, Trzaskowski wchodzi tylko w ideologię.

„Wciągnięcie nas w te koloryty Europy, która równa związki tej samej płci z rodziną… mi wszystko jedno, kto z kim śpi, ale rodzina to prokreacja. UE chce zmniejszyć populację i specjalnie w to prą. Redaktor naczelny Die Welt, który zwrócił się do prezydenta, to bezczelność. Jeżeli to jest tak, że to kolega Trzaskowskiego, to samo środowisko, tak panoszące się w Polsce, a przypomnę, że duża część mediów jest w rękach niemieckich, to przepraszam bardzo. W Warszawie nie ma ani jednego wieżowca, który byłby w rękach polskich. Wszystkie spółki są w rękach zachodnich. Polska też ma wpaść w łapy zachodnie? Przecież oni tego nie biorą, by było miło, lecz by na nas zarabiać, żeby wypijać z nas wszystko, co jest krwiobiegiem finansowym. Dzisiaj stoimy przed jasnym wyborem. Polska, państwo narodowe, bogate, poważne, z własną historią, walutą i Polska jako jeden z 28 państw UE, która czeka aż spłyną z Niemiec pieniądze. Nie mam wątpliwości, że te 5 lat będzie wykorzystane, by zlikwidować polskiego złotego, by poróżnić się z USA” - stwierdził.

Lider Federacji dla Rzeczypospolitej został też zapytany, czego się spodziewa po ewentualnej wygranej Trzaskowskiego.

„Spodziewam się wyzbycia państwa narodowego. To państwo, które stoi twardo na bazie własnej konstytucji z własną armią, walutą, godłem, historią, językiem. Dla mnie najważniejsze jest, by prezydent mówił po polsku, a dla Rafała Trzaskowskiego, by myślał i mówił w pięciu językach. Dla mnie to nie ma znaczenia, bo prezydent musi mieć jedynie sprawy polskie. Jest dla Polaków, nie dla świata. Obawiam się, że Trzaskowski będzie robił wszystko, by takie państwo zunifikować z UE. Dlaczego Zachód tak bardzo popiera Trzaskowskiego? Bo oni idą w tym kierunku. Po to walczyliśmy o niepodległość, by pozbyć się jej za pomocą krzyżyka przy Trzaskowskim?” - mówił.

Jakubiak odniósł się też do wyborców Konfederacji.

„Tam jest narracja dziwna, która zaczęła odpychać ich od Andrzeja Dudy. Nie zabranie głosu w ogóle jest żadnym wyborem. Tutaj muszą zachować się po męsku i powiedzieć, że w prawo, albo w lewo. Nie można zapomnieć tego, co było przed paroma laty. Szukano pretekstu by odwołać Marsz Niepodległości. Proszę sobie przypomnieć, jak wyglądały prowokacje, jak strzelano do górników, do młodzieży. Proszę to sobie przypomnieć, spojrzeć w lustro i zapytać, na kogo będzie się głosować” - powiedział.

„Jestem wściekły na PO, bo dwa razy mnie nabrali, ale człowiek, który robi to samo ciągle i liczy na ten sam efekt, jest dziwnym człowiekiem. Życzę powodzenia, by majestat Rzeczypospolitej powierzać z powodu wyglądu. Mówimy o ideologii, która z jednej strony ma barwy tęczy i zaprzeczenia tego, kim jesteśmy, czyli korzeni chrześcijańskich i chęci posiadania wiedzy, że jesteśmy kimś. Przez 70 lat wpajano nam, że jesteśmy nikim. Teraz mamy możliwość powiedzenia, że jesteśmy kimś w Europie. Amerykanie to dostrzegli, Niemcy się przestraszyli, a Francuzi schowali głowę w piasek” - stwierdził.

„Trzaskowski przysięgał z łańcuchem bohatera, że zostaje prezydentem Warszawy i bierze na siebie obowiązki, przysięgając warszawiakom, że tylko im będzie poświęcał czas. A honor? Czy on coś znaczy dla człowieka, który staje w ratuszu, mając za plecami takich prezydentów jak Starzyński? Z kim my mamy do czynienia? Chcecie takiego prezydenta?” - zakończył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 


 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA