Michał Kolanko: Kampania PAD b. dobrze zrealizowała cele strategiczne między I i II turą wyborów

Michał Kolanko: Kampania PAD b. dobrze zrealizowała cele strategiczne między I i II turą wyborów

„Kampania prezydenta Dudy – mimo, że technicznie i taktycznie złożona była z lepszych i gorszych momentów – zrealizowała cele strategiczne między pierwszą i drugą turą wyborów” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Michał Kolanko („Rzeczpospolita”). W rozmowie z Januszem Zalewskim dziennikarz podsumowywał zakończoną kampanię prezydencką.

„Kampania prezydenta Dudy – mimo, że technicznie i taktycznie złożona była z lepszych i gorszych momentów – zrealizowała cele strategiczne między pierwszą i drugą turą wyborów. Mobilizacja seniorów, wyjście z komunikatem do ludzi młodych i do Polski powiatowej, zwrócenie się do najmniejszych miejscowości, gdzie argumenty dotyczące obrony transferów społecznych i dorobku PiS w tym względzie, trafiały najbardziej. Aparat społeczno-analityczny jest w PiS bardzo dobry” – powiedział rozmówca Janusza Zalewskiego.

„Po wyborach widać u Andrzeja Dudy trend na wygaszanie pewnych emocji i zasypywanie podziałów” – dodał.

Według redaktora Platforma Obywatelska, aby wygrać kolejne wybory musi zacząć sięgać mocniej do elektoratu mieszkającego w Polsce powiatowej.

„Jest to praca na wiele miesięcy i lat. PO przeszła ostatnio przez zmianę przywództwa, budowała wizerunek opozycji totalnej, ale nie skierowała się w stronę mniejszych miejscowości. (…) Kampania Rafała Trzaskowskiego nie była w stanie zdemobilizować wyborców Andrzeja Dudy” – stwierdził red. Kolanko.

Czy dobry wynik wyborczy Rafała Trzaskowskiego wpłynie znacząco na umocnienie jego pozycji w partii?

„Na razie nie zapowiadają się zmiany przywództwa w PO. Następne wybory są dopiero za kilka lat. Musiałaby powstać idea powstania nowego ruchu, musiałaby powstać chęć wykorzystania tego dobrego wyniku do czegoś nowego. Albo Platforma wykorzysta ten impet, albo to się rozpuści w tej wakacyjnej atmosferze” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA