Marcin Wikło: Zatrzymanie Sławomira N. nie było sprawą polityczną

Marcin Wikło: Zatrzymanie Sławomira N. nie było sprawą polityczną

„Gdyby zatrzymanie Sławomira N. było sprawą polityczną to dowiedzielibyśmy się o tym wcześniej, jeszcze w trakcie kampanii wyborczej” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Marcin Wikło ("Sieci", wpolityce.pl). W rozmowie z Januszem Zalewskim mówił m.in. o zatrzymaniu Sławomira N.

Dziennikarz omawiał m.in. ostatni numer „Tygodnika Sieci”, w którym razem z red. Markiem Pyzą opisuje historię zatrzymania Sławomira N.

„Opisujemy jeszcze jedną odnogę ukraińskiej rzeczywistości, którą zajmował się Sławomir N. Zarzuty wobec niego są ciężkie i dobrze udokumentowane – jest to 90 tomów akt” – powiedział red. Wikło.

„Gdyby to była sprawa polityczna to dowiedzielibyśmy się o tym wcześniej, jeszcze w trakcie kampanii wyborczej” – dodał.

Gość poranka wypowiedział się także na temat Konwencji Stambulskiej.

„Z konwencjami jest tak, że nie można przyjąć kilku punktów, a kilku nie. Jeśli co do kilku są wątpliwości i nie chcemy być tymi punktami związani to musimy wypowiedzieć całą konwencję. Nie widzę tu straty – nie ma merytorycznych podstaw do ochrony tej konwencji” – stwierdził rozmówca Janusza Zalewskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA