Piotr Muller: Bierzemy pod uwagę ew. wprowadzenie kwarantanny dla wybranych krajów w przypadku przylotu lub powrotu do Polski

Piotr Muller: Bierzemy pod uwagę  ew. wprowadzenie kwarantanny dla wybranych krajów w przypadku przylotu lub powrotu do Polski

„Dzisiaj odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas tego posiedzenia będzie toczona dyskusja dotycząca zakresu aktualnych obostrzeń, ich egzekwowania oraz dyskusja co do ewentualnego wprowadzenia kwarantanny dla wybranych krajów w przypadku przylotu lub powrotu do Polski” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Muller (Kancelaria Premiera). Rozmowa Janusza Zalewskiego.

Początek rozmowy dotyczył sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

„Należy podkreślić, że w wielu krajach na całym świecie sytuacja jest bardzo dynamiczna i niestety następują wzrosty zachorowań. (…) Dzisiaj odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas tego posiedzenia będzie toczona dyskusja dotycząca zakresu aktualnych obostrzeń, ich egzekwowania oraz dyskusja co do ewentualnego wprowadzenia kwarantanny dla wybranych krajów w przypadku przylotu lub powrotu do Polski” – powiedział Piotr Muller.

„Sanepid działa bardzo szybko jeśli chodzi o powstająca nowe ogniska. Dochodzi do szybkiej identyfikacji osób zakażonych. Ważne abyśmy zachowywali odległość i zasłaniali nos i usta - szczególne w miejscach, w których przebywa dużo osób” – dodał.

Rzecznik rządu wypowiedział się także na temat ewentualnego powrotu dzieci do szkół we wrześniu.

„W tej materii decyzja jeszcze nie zapadła. Staramy się o procedury, które umożliwią powrót dzieci do szkół od września” – odpowiedział rozmówca Janusza Zalewskiego.

Piątkowa rozmowa odnosiła się także do tematu chęci wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.

„Celem działań związanych z modyfikacją stanu prawnego w tym obszarze było to, aby usunąć przepisy prawa, które budzą wątpliwości ideologiczne. Sama Konwencja Stambulska w większości dotyczy walki z przemocą wobec kobiet. Premier Morawiecki zdecydował się na to, aby zadać pytanie do Trybunału Konstytucyjnego, żeby rozstrzygnąć czy przepisy, które budzą wątpliwości są zgodne z konstytucją” – powiedział gość poranka.

Wywiad dotyczył także czwartkowego spotkania prezydenta Dudy z prezydentem Trzaskowskim, ewentualnej koalicji PiS z PSL w samorządach i pomysłu podziału Mazowsza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA