Piotr Wesołowicz: Siłę Legii zweryfikuje Europa

Piotr Wesołowicz: Siłę Legii zweryfikuje Europa

„Dla Legii najważniejszym wyznacznikiem są europejskie puchary. Mistrzostwo Polski dla najbogatszego klubu w kraju, dla klubu, który ma dwa razy większy budżet, niż druga drużyna w tabeli jest niejako obowiązkowe. Legię zweryfikuje Europa” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Wesołowicz („Gazeta Stołeczna”). W rozmowie z Karolem Gacem mówił o przygotowaniach do sezonu dwóch stołecznych klubów piłkarskich: Legii i Polonii.

Początek rozmowy dotyczył odbudowy klubu z Konwiktorskiej. Klubem od kilku miesięcy zarządza Gregoir Nitot, francuski biznesman, prezes firmy Sii Polska.

„Polonia ma w swoim DNA wpisane upadanie i powstawanie. Teraz nadszedł czas jej ponownego odrodzenia” – stwierdził red. Wesołowicz.

Właściciel klubu uratował go przed bankructwem. Spłacił długi poprzedników wobec miasta i piłkarzy, a teraz zaczyna zabawę w zarządzanie Polonią” – dodał.

Jak zauważył redaktor Gazety Stołecznej Francuz stawia przed sobą i Polonią długofalowe cele.

„Podoba mi się jego filozofia futbolu. On nie chce się spieszyć. Przyglądając się historiom poprzednich właścicieli Polonii, widzieliśmy jak różnie to wyglądało. Nitot daje Polonii 10 lat na wejście do Ekstraklasy” – powiedział rozmówca Karola Gaca.

Według gościa poranka „Siódma 9” transfery, których w tej przerwie ligowej dokonała Polonia mogą napawać kibiców optymizmem.

„Transfery znanych na Polonii nazwisk, takich jak Łukasz Piątek czy Adam Pazio to radość dla kibiców. Ma to wszystko pewien emocjonalny smaczek, to radość, że byli piłkarze utożsamiają się z klubem i chcą do niego wracać” – stwierdził red. Wesołowicz twierdząc jednocześnie, że letnie wzmocnienia nie są gwarantem awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Kończąc temat warszawskiej Polonii Piotr Wesołowicz skomentował niefortunną wypowiedź prezesa tego klubu, który podając do publicznej informacji ceny biletów/karnetów w sezonie 2020/2021 stwierdził, że w tej kwestii nie liczy się ze zdaniem kibiców.

„Nitotowi przydałby się doradca, jakiś coach, który powie jak rozgrywać takie sprawy. Rozumiem motywację dotyczącą droższych biletów, ale w tej sytuacji komunikacja na pewno zawiodła” – powiedział.

W rozmowie poranka pojawił się także wątek Legii Warszawa. Letnie przygotowania oraz transfery, których dokonała drużyna z Łazienkowskiej pozwalają z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość.

„Dla Legii najważniejszym wyznacznikiem są europejskie puchary. Mistrzostwo Polski dla najbogatszego klubu w kraju, dla klubu, który ma dwa razy większy budżet, niż druga drużyna w tabeli jest niejako obowiązkowe. Legię zweryfikuje Europa” – stwierdził Piotr Wesołowicz.

Redaktor chwalił transfery, których dokonała Legia. W samych superlatywach wypowiadał się na temat ściągnięcia do Warszawy Artura Boruca.

„Można powiedzieć, że transfer Artura Boruca jest transferem pozbawionym wad. To gracz, który co prawda ani razu nie wystąpił w poprzednim sezonie, ale sezon wcześniej wystąpił kilkanaście razy w najlepszej lidze świata. Absolutnie nie obawiam się o formę Boruca, tym bardziej, że ponownie trafił pod skrzydła trenera Krzysztofa Dowhania” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA