Krzysztof Bosak: Nie jestem przeciwnikiem ochrony zwierząt

Krzysztof Bosak: Nie jestem przeciwnikiem ochrony zwierząt

„Nie jestem przeciwnikiem ochrony zwierząt. Zgadzam się z papieżem Franciszkiem, że o środowisko trzeba dbać. Należy pamiętać, że dla każdego katolika bazą nie są wymysły tzw. ekologów (którzy realnie z ekologią nie mają wiele wspólnego), a bazą jest to, co napisane jest w dokumentach Kościoła, a w szczególności w Katechizmie Kościoła Katolickiego” – powiedział w poranku „Siódma 9” Krzysztof Bosak (Konfederacja). W rozmowie z Anną Czytowską poseł wypowiedział się m.in. na temat pomysłu zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

„Myślę, że ten pomysł jest sprzeczny z polską konstytucją. Z faktu, że ktoś nie pożąda jakichś produktów lub ma prywatne przekonanie, że są one niepotrzebne, nie może wynikać, że można zakazać danej dziedziny polskiej działalności gospodarczej, która jest branżą eksportową, i w której pracuje kilkanaście tysięcy Polaków” – stwierdził Krzysztof Bosak.

„Jestem za tym, żeby w takich hodowlach były kontrole i odpowiednie standardy ustalane w porozumieniu z ekspertami” – dodał.

„Nie jestem przeciwnikiem ochrony zwierząt. Zgadzam się z papieżem Franciszkiem, że o środowisko trzeba dbać. Należy pamiętać, że dla każdego katolika bazą nie są wymysły tzw. ekologów (którzy realnie z ekologią nie mają wiele wspólnego), a bazą jest to, co napisane jest w dokumentach Kościoła, a w szczególności w Katechizmie Kościoła Katolickiego” – mówił rozmówca Anny Czytowskiej.

„Katechizm wskazuje, że człowiek nie powinien zadawać cierpienia zwierząt intencjonalnie, powinien je szanować jako Boże stworzenie, ale jednocześnie ma prawo korzystać z surowców, które zwierzęta – poprzez swoje rozmnażanie – dostarczają” – kontynuował.

Zdaniem posła Konfederacji pomysł zakazu hodowli zwierząt futerkowych i postawienie jedynie na wyroby wytwarzane w sposób sztuczny jest pomysłem anty-ekologicznym.

„Tworzywa sztuczne ulegają biodegradacji przez tysiące lat. Wyrzucone, będą przez lata zalegać na wysypiskach śmieci. Zapomniano społeczeństwu powiedzieć, że cały przemysł produkcji z tworzyw sztucznych, zdecydowanie bardziej niż hodowle, emituje zanieczyszczenia do atmosfery” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

W rozmowie poruszono też wątek obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA