Ryszard Krzyżkowski: Instytut Myśli Schumana chce pokazać, że można prowadzić politykę w oparciu o wartości

Ryszard Krzyżkowski: Instytut Myśli Schumana chce pokazać, że można prowadzić politykę w oparciu o wartości

„Jako Instytut Myśli Schumana chcemy pokazać, że można prowadzić politykę w oparciu o wartości, nie trzeba z nich rezygnować. (...) Polityka to rozsądna troska o dobro wspólne. Na przykładzie Roberta Schumana chcemy pokazać politykom i każdemu z nas przykład, z którego warto czerpać siły” – powiedział w poranku „Siódma 9” Ryszard Krzyżkowski (wiceprezes Instytutu Myśli Schumana). W rozmowie z Michałem Kłosowskim mówił między innymi o tym, czym jest Szkoła Duchowości Schumana.

„Robert Schuman był gorliwym katolikiem. Wszystko co robił, m.in. swoją praktykę prawniczą i późniejszą działalność polityczną, prowadził na podstawie wartości chrześcijańskich. To widać także w jego największym dziele, czyli w Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali” – mówił prezes Krzyżkowski.

„Jako Instytut Myśli Schumana chcemy pokazać, że można prowadzić politykę w oparciu o wartości, nie trzeba z nich rezygnować. (...) Polityka to rozsądna troska o dobro wspólne. Na przykładzie Roberta Schumana chcemy pokazać politykom i każdemu z nas przykład, z którego warto czerpać siły” – dodał Krzyżkowski.

Gość poranka mówił o zadaniach, jakie przed sobą stawia Instytut.

„Chcemy kształtować ludzi w duchu wartości. Chcemy, żeby Schuman miał na nas wpływ i żeby był przykładem kształtującym liderów w różnych dziedzinach życia. Wiele instytucji działa na zasadach, które nie są chrześcijańskie. Traktują człowieka przedmiotowo, a nie podmiotowo, my tego nie chcemy” – mówił wiceprezes Instytutu Myśli Schumana.

W rozmowie pojawił się wątek Szkoły Duchowości Schumana. Każdego 14. dnia miesiąca w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie dojdzie do spotkań formacyjnych.

„Mamy świadomość, że jeśli nie wymodlimy pewnych rzeczy to cała nasza działalność nie przyniesie owoców. Modlimy się o szybką beatyfikację Roberta Schumana, o powrót Europy do chrześcijańskich korzeni i o liderów, którzy przyniosą pozytywne zmiany w świecie” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA