Zuzanna Dąbrowska: W KO nadal trwa walka o przywództwo

Zuzanna Dąbrowska: W KO nadal trwa walka o przywództwo

„Wydawało się, że wybór Borysa Budki na szefa KO da tej formacji powiew pewnej świeżości, ale okazuje się, że z tego rozstrzygnięcia nie wszyscy są tam zadowoleni. Szykuje się zmiana szefa klubu KO w parlamencie i to także pokazuje brak planu, projektu. Bez lidera nie będzie idei. Dopóki nie zmieni się coś w mentalności ludzi KO, tak długo Zjednoczona Prawica będzie nadawała ton w debacie publicznej” – powiedziała red. Zuzanna Dąbrowska. W rozmowie z Michałek Kłosowskim mówiła o trwającej rekonstrukcji rządu i o zmianach, do których może dojść w Koalicji Obywatelskiej.

Czwartkowy wywiad rozpoczął się od dyskusji o projekcie ustawy o zakazie hodowli zwierząt futerkowych.

„Pomysł zakazu hodowli jest pomysłem już znanym, ale teraz przedstawiany jest w nowej formie. Projekt był już rozpatrywany za rządów Zjednoczonej Prawicy w poprzedniej kadencji, ale wtedy nie został zrealizowany. To, że temat wraca nie jest niespodzianką, bo wiadomo jakie poglądy w tej kwestii ma sam Jarosław Kaczyński” – tłumaczył gość poranka „Siódma 9”.

„Do wyborów pozostały 3 lata i jest to najlepszy czas na to, żeby wcielać w życie projekty, które mogą budzić sprzeciw części opinii publicznej. W tym przypadku na pewno tak będzie. Większość opinii publicznej będzie ten projekt popierało, ale będzie widoczny sprzeciw mniejszości, takich jak Konfederacja czy grupy osób związanych z przemysłem futrzarskim” – mówiła rozmówczyni Michała Kłosowskiego.

„Na pewno Zjednoczona Prawica wyciąga w tej sprawie rękę do młodego elektoratu” – stwierdziła Zuzanna Dąbrowska.

Pierwsza rozmowa czwartkowego poranka dotyczyła także kondycji Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem red. Dąbrowskiej KO wciąż cierpi na brak prawdziwego lidera.

„Walka o przywództwo nadal tam trwa. Wydawało się, że wybór Borysa Budki na szefa KO da tej formacji powiew pewnej świeżości, ale okazuje się, że z tego rozstrzygnięcia nie wszyscy są zadowoleni. Szykuje się zmiana szefa klubu KO w parlamencie i to także pokazuje brak planu, projektu. Bez lidera nie będzie idei. Dopóki nie zmieni się coś w mentalności ludzi KO, tak długo Zjednoczona Prawica będzie nadawała ton” – powiedziała red. Dąbrowska.

Pod koniec rozmowy poruszono wątek Szymona Hołowni i szans jego ruchu politycznego.

„Szymon Hołownia ideowo jest bardzo blisko tego, co proponuje Platforma Obywatelska. Polska 2050 i PO to takie same formacje na poziomie ideowym. Nie przewiduję, żeby do 2023 roku Szymon Hołownia i jego ruch przetrwali w dobrej kondycji” – podsumowała Zuzanna Dąbrowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA