Artur Wróblewski: W sondażach przedwyborczych przewagę ma nadal Joe Biden, ale rośnie poparcie dla D. Trumpa

Artur Wróblewski: W sondażach przedwyborczych przewagę ma nadal Joe Biden, ale rośnie poparcie dla D. Trumpa

„W nieprzychylnym dla Trumpa CNN Biden ma przewagę nawet 7-8 %, w innych sondażach ok. 5-6 %. Ta przewaga cały czas jest, choć widać trend wzrostowy w poparciu dla prezydenta Trumpa” – powiedział w poranku „Siódma 9” Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego). W rozmowie z Januszem Zalewskim mówił o nastrojach przedwyborczych w USA na niecałe dwa miesiące przed wyborami prezydenckimi w tym kraju.

Jak wskazywał Artur Wróblewski w chwili obecnej przewagę w sondażach ma kandydat Demokratów – Joe Biden.

„W sondażach ogólnokrajowych przewagę ma Joe Biden. W nieprzychylnym dla Trumpa CNN Biden ma przewagę nawet 7-8 %, w innych sondażach ok. 5-6 %. Ta przewaga cały czas jest, choć widać trend wzrostowy w poparciu dla prezydenta Trumpa” – powiedział rozmówca red. Zalewskiego.

Zdaniem Artura Wróblewskiego wiek Bidena (78 lat),a także duże doświadczenie medialne Donalda Trumpa, będą atutem kandydata Republikanów podczas trzech zaplanowanych debat (Cleveland, Miami, Nashville).

Według rozmówcy Janusza Zalewskiego istnieje jeszcze jeden czynnik, który pozwala Trumpowi z optymizmem patrzeć w przyszłość.

„Tendencja wzrostowa wydaje się być efektem protestów, które pojawiły się w USA pod koniec maja. Na początku były to protesty popierane przez większość społeczeństwa, ale w pewnym momencie przerodziły się w zamieszki i grabieże, a to spowodowało, że Amerykanie postrzegają to jako nową formę ideologii, która jest niebezpieczna z punktu widzenia bezpieczeństwa Amerykanów” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA