Marzena Juraczko: Trzeba przypominać o tym, jak pięknym powołaniem jest kapłaństwo

Marzena Juraczko: Trzeba przypominać o tym, jak pięknym powołaniem jest kapłaństwo

„Pan Bóg wspiera i pomaga w powołaniu. Trzeba przypominać o tym, jak piękną rzeczą jest powołanie do kapłaństwa. Należy wspierać tych, którzy decydują się na taką drogę życia” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Marzena Juraczko. W rozmowie z Januszem Zalewskim opowiadała o swojej książce pt. „Szczęśliwa służba – rozmowy z kapłanami”.

„Książka powstała po to, aby pokazać inny obraz kapłaństwa. Media przedstawiają często jedynie negatywny wizerunek księży, a wspaniałych kapłanów jest mnóstwo” – mówiła rozmówczyni Janusza Zalewskiego.

W rozmowie Marzena Juraczko przedstawiała księży opisywanych w jej książce.

„Każdy z tych bohaterów jest zupełnie inny. Mamy tu rozmowę z bp. Markiem Solarczykiem, rozmawiałam z ks. Jerzym Jastrzębskim, który swoją pracę doktorską pisał na temat kard. Stefana Wyszyńskiego, w książce znalazła się też rozmowa z ks. Prieto z Hiszpanii opowiadająca m.in. o jego miłości do Polski. Łącznie jest siedem rozmów” – mówiła.

Jak zaznaczyła autorka „Szczęśliwej służby”, książka można uznać za kontynuację książki "Drogi do szczęścia. Rozmowy z siostrami zakonnymi”.

„Jest to niejako męska wersja mojej poprzedniej książki. Zależało mi na pokazaniu, że ci, którzy oddali życie Panu Bogu, żyją jako szczęśliwi, spełnieni ludzie” – powiedziała Marzena Juraczko.

„Pan Bóg wspiera i pomaga w powołaniu. Trzeba przypominać o tym, jak piękną rzeczą jest powołanie do kapłaństwa. Należy wspierać tych, którzy decydują się na taką drogę życia” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA