Michał Kolanko: Cezary Tomczyk prawdopodobnie zostanie wybrany nowym szefem klubu Koalicji Obywatelskiej

Michał Kolanko: Cezary Tomczyk prawdopodobnie zostanie wybrany nowym szefem klubu Koalicji Obywatelskiej

„Wydaje się, że kandydatem, który ma poparcie i Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego jest poseł PO, Cezary Tomczyk. Jego misja ma polegać na tym, aby współpraca pomiędzy partią, klubem i nowym ruchem Rafała Trzaskowskiego (początek na początku października) była jak najbardziej gładka” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Michał Kolanko („Rzeczpospolita”). 

Początek rozmowy dotyczył nadchodzących zmian w klubie Koalicji Obywatelskiej.

„Dzisiaj dojdzie do posiedzenia klubu KO. Poznamy ramy organizacyjne, zobaczymy co dalej będzie działo się w klubie, a także kiedy dojdzie do wyborów szefa klubu” – mówił Michał Kolanko.

„Wydaje się, że kandydatem, który ma poparcie i Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego jest poseł PO, Cezary Tomczyk. Jego misja ma polegać na tym, aby współpraca pomiędzy partią, klubem i nowym ruchem Rafała Trzaskowskiego (początek na początku października) była jak najbardziej gładka” – dodał dziennikarz.

W rozmowie pojawił się także wątek ewentualnych zmian w koalicji rządzącej. Według red. Kolanki istnieją niewielkie szanse na to, że PSL dołączy do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

„Pogłoski o koalicji z PSL-em należy rozpatrywać raczej jako taktykę negocjacyjną, która miała pokazać, że jakaś alternatywa dla PiS istnieje. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego bardzo silnie zaprzeczają, że w grę wchodzi jakakolwiek koalicja z PiS-em. Jak mówił Marek Sawicki «PSL nie wybiera się na randkę z modliszką». Władysław Kosiniak-Kamysz także zaprzecza pogłoskom o koalicji, a to osłabia wagę argumentu mówiącego o koalicji” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

W wywiadzie pojawił się też wątek Nowej Solidarności Rafała Trzaskowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA