Piotr Uściński: Liczę na to, że ustawa zakazująca hodowli zwierząt futerkowych zostanie częściowo zmieniona i będzie bardziej przyjazna rolnikom

Piotr Uściński: Liczę na to, że ustawa zakazująca hodowli zwierząt futerkowych zostanie częściowo zmieniona i będzie bardziej przyjazna rolnikom

„Mam nadzieję, że jeśli ustawa zostanie przyjęta, to będzie ona bardziej przyjazna rolnikom i w jakiś sposób zostanie zmieniona. Czekają nas trudne rozmowy, nawet wewnątrz PiS. Wiemy, że nie wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości mają w tej sprawie tak jednoznaczne stanowisko, jak chociażby prezes Kaczyński” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Uściński (PiS). W rozmowie z Januszem Zalewskim poseł mówił m.in. o ustawie zakazującej hodowli zwierząt futerkowych.

Początek rozmowy dotyczył sytuacji na Białorusi. Według posła Uścińskiego istotne jest, aby cała polska klasa polityczna, potrafiła mówić jednym głosem w kontekście Białorusi.

„Dla nas bardzo ważne jest, abyśmy pokazywali się Białorusinom jako jedność. Chodzi o to, aby Polacy zostali zapamiętani na Białorusi jako przyjaciele, jako ci, którzy chcą pomóc” – powiedział Piotr Uściński.

W rozmowie pojawił się wątek ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych.

„Mam nadzieję, że jeśli ustawa zostanie przyjęta, to będzie ona bardziej przyjazna rolnikom i w jakiś sposób zostanie zmieniona. Czekają nas trudne rozmowy, nawet wewnątrz PiS. Wiemy, że nie wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości mają w tej sprawie tak jednoznaczne stanowisko, jak chociażby prezes Kaczyński” – stwierdził rozmówca Janusza Zalewskiego.

„Byłbym bardzo ostrożny z radykalnym ograniczaniem możliwości produkcji rolnikom” – dodał.

Wtorkowy wywiad dotknął także kwestii pomysłu na podział Mazowsza.

„Dla powiatów podwarszawskich istnieją plusy, ale i minusy wydzielenia Warszawy z Mazowsza. Jeśli wspomniane powiaty będą wydzielone razem z Warszawą to mam nadzieję, że władze województwa skupią się mocniej chociażby na modernizacji dróg lokalnych. Obecny Zarząd Województwa Mazowieckiego traktuje podwarszawskie drogi wojewódzkie po macoszemu” – stwierdził poseł Uściński.

„Obecna administracja Mazowsza jest bardzo rozbudowana. Istnieje przerost różnych form administracyjnych i niewątpliwie, przy podziale Mazowsza mogłoby dojść do ograniczenia rozrostu biurokracji w tym województwie” – dodał.

Pod koniec rozmowy pojawił się temat kolejnej awarii związanej z oczyszczalną ścieków „Czajka”.

„Mam nadzieję, że władze Warszawy zaczną w końcu słuchać ekspertów, a ci już od wielu lat zwracali uwagę na to, że do awarii może dojść. (...) Przy awarii jednej rury, druga automatycznie ulegała awarii. Taki stan rzeczy eksperci oceniają bardzo negatywnie. To powinno być zabezpieczone. Rok temu mówiono, że musi być wybudowany awaryjny rurociąg w innym miejscu” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

„To, że rura uległa awarii nie jest bezpośrednią winą polityków PO zarządzających Warszawą. Ale fakt, że przez rok nie wybudowali drugiej, zapasowej, awaryjnej rury, jest decyzją polityczną i za nią ponoszą już odpowiedzialność” – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA