Artur Wolski: Mamy nadzieję, że Kino Atlantic przetrwa

Artur Wolski: Mamy nadzieję, że Kino Atlantic przetrwa

„Wiele wskazuje na to, że kino nadal będzie istniało. Uważamy jednak, że Max Film powinien być audytowany ze swojej obietnicy. Wydaje się, że na ten moment możemy być uspokojeni. Patrząc na to, że podobne obietnice padały przy kilkunastu innych kinach i Max Film ze swoich obietnic się nie wywiązywał, pewien niepokój musi nam towarzyszyć” – powiedział w poranku „Siódma 9” Artur Wolski. W rozmowie z Januszem Zalewskim opowiadał o sytuacji Kina Atlantic w Warszawie. 

„Media zrobiły śledztwo znając działania Max Filmu i znając historię zarządzania instytucjami kulturalnymi przez marszałka Mazowsza i okazało się, że pojawiły się warunki zabudowy, które pozwalają bez zgody konserwatora na rozbudowę tego miejsca” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

„W naszej petycji walczymy o to, żeby budynek Kina Atlantic został wpisany do rejestru zabytków” – dodał.

„Kino Atlantic to 90 lat prawdziwej historii. Mamy prawo pytać, o to co czeka to miejsce. Proszę zauważyć, że my nie pytamy o miejsca pracy, ale zwracamy uwagę na to, że Atlantic jest miejscem historycznym, które powinno być zachowane w stanie w jakim jest” – stwierdził Wolski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA