Leszek Chorzelski: Sytuacja lotniska w Modlinie jest dramatyczna

Leszek Chorzelski: Sytuacja lotniska w Modlinie jest dramatyczna

„Sytuacja jest dramatyczna. Jeszcze chwilę temu mówiono, że ruch lotniczy będzie mógł wrócić do poziomu z 2019 roku już w 2021 roku, potem 2023, a ta perspektywa wciąż nam ucieka i jest wydana z ogromnym zastrzeżeniem” – powiedział w poranku „Siódma 9” Leszek Chorzelski (p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin), który opowiadał o sytuacji lotniska w Modlinie i wpływie koronawirusa na rynek lotniczy. 

„Jeszcze chwilę temu mówiono, że ruch lotniczy będzie mógł wrócić do poziomu z 2019 roku już w 2021 roku, potem 2023, a ta perspektywa wciąż nam ucieka i jest wydana z ogromnym zastrzeżeniem. Wynika to z tego, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć drugiej fali pandemii i tego, jak wpłynie ona na nasz biznes” – powiedział Chorzelski.

„Sytuacja lotniska w Modlinie jest niezmiennie skomplikowana, podobnie zresztą jak innych lotnisk w Polsce. Ruch lotniczy ruszył w lipcu, ale absolutnie nie odbudował swojego poziomu, który gwarantowałby nam ciągłe akumulowanie środków na koncie tak, jak było to rok wcześniej” – kontynuował rozmówca Janusza Zalewskiego.

„Nasz główny przewoźnik, czyli Ryanair dokonuje teraz piątej redukcji programu przewozów. W Europie ilość połączeń została obniżona o 20 %” – mówił gość poranka „Siódma 9” pokazując też problemy, z jakimi problemami muszą mierzyć się linie lotnicze.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA