Mateusz Rokuszewski: Możliwe jest ponowne zamknięcie trybun na meczach Ekstraklasy

Mateusz Rokuszewski: Możliwe jest ponowne zamknięcie trybun na meczach Ekstraklasy

„[W porównaniu do poprzednich rozgrywek] ten sezon wygląda inaczej. Pojawiły się pierwsze zakażenia u piłkarzy, a nawet ogniska koronawirusa (w Pogoni Szczecin). Mam wrażenie, że trochę poluzowaliśmy sobie jeśli chodzi o obostrzenia i nie są one przestrzegane, tak jak wcześniej” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Mateusz Rokuszewski (Weszło.com). W rozmowie z Januszem Zalewskim omawiał funkcjonowanie Ekstraklasy w czasie epidemii koronawirusa.

Gość Poranka „Siódma9” mówił m.in. o tym czy jego zdaniem sprawdzają się obostrzenia, które Ekstraklasa wprowadziła na stadionach piłkarskich w Polsce. Według Mateusza Rokuszewskiego istnieje różnica w podejściu do restrykcji pomiędzy poprzednim, a obecnym sezonem.

„Wydaje się, że zaraz po lockdownie piłkarze i kluby zastosowały się do wszystkich wytycznych z dużym zrozumieniem. Udało się dokończyć sezon w dość spokojnych okolicznościach, było widać powszechną mobilizację w środowisku piłkarskim” – powiedział rozmówca Janusza Zalewskiego.

„Ten sezon wygląda inaczej. Pojawiły się pierwsze zakażenia u piłkarzy, a nawet ogniska koronawirusa (w Pogoni Szczecin). Mam wrażenie, że trochę poluzowaliśmy sobie jeśli chodzi o obostrzenia i nie są one przestrzegane, tak jak wcześniej” – stwierdził redaktor portalu „Weszło”.

Według gościa Poranka „Siódma9” rosnąca epidemia koronawirusa przyczyni się do spadku frekwencji na stadionach.

„Jeśli Wielkopolska znajdzie się w czerwonej strefie to spory problem będzie miał chociażby Lech Poznań. W przededniu meczu Ligi Europejskiej z Benficą klub zawiesił sprzedaż biletów (...) Niedługo może dojść do sytuacji, kiedy trybuny na meczach Ekstraklasy znowu będą zamknięte” – powiedział Mateusz Rokuszewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA