Michał Płociński: Staliśmy się niewolnikami internetu

Michał Płociński: Staliśmy się niewolnikami internetu

„Fakt, że odcinamy się od ludzi, zamykamy w domach, przyśpiesza internetową rewolucję - szczególnie tą związaną z social-mediami. Warto spojrzeć prawdzie w oczy - epidemia spowodowała przyśpieszenie tej rewolucji, właściwie wszystko robimy już przez internet. To nam pokazało jak jesteśmy bezbronni wobec świata konsumpcjonizmu, komercji” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Michał Płociński („Rzeczpospolita”). 

„To z nas robi koronawirus – coraz bardziej stajemy się «opętani» przez współczesny świat” – stwierdził rozmówca Janusza Zalewskiego.

Według dziennikarza „Rzeczpospolitej” społeczeństwo jest zawiedzione postępowaniem klasy politycznej w czasie epidemii.

„Cała klasa polityczna nas zawiodła. Doprowadziła do polaryzacji, nie tylko w kwestii maseczek. (…) W trakcie kryzysu lud jednoczy się wokół władzy, ale ten kryzys trwa już długo. Klasa polityczna traci jako całość i nie ma odpowiedzi na ten kryzys” – stwierdził gość Poranka „Siódma9”.

Jak zauważył Michał Płociński koronawirus nie jest jedynym problemem, z którym musi mierzyć się władza i społeczeństwo.

„Niestety rodzą się kolejne, nowe problemy, nieznane wcześniej na taką skalę. Dezinformacja w tej chwili dotyka nas codziennie i to na każdym kroku. Przede wszystkim dotyka jednak władzę” – powiedział.

„Głównym celem dezinformacji ze strony państw autorytarnych jest to, aby Zachód był jak najbardziej podzielony i aby jak najgorzej reagował na wyzwania kryzysowe. (…) Koronawirus pokazał, że jest z nami słabo. Jeśli porównamy, jak radzą sobie państwa autorytarne, jak z twarzą wychodzą wizerunkowo z pandemii, a jakie problemy ma klasa polityczna na Zachodzie to widać, że jesteśmy słabnącym Zachodem” – powiedział red. Płociński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA