Anusza Gawor: Miejsce Aktywności Lokalnej jest domem sąsiedzkim

Anusza Gawor: Miejsce Aktywności Lokalnej jest domem sąsiedzkim

„MAL to Miejsce Aktywności Lokalnej. Jesteśmy domem sąsiedzkim. Jest to przestrzeń, w której staramy się stworzyć warunki do tego, żeby realizować różne inicjatywy oddolne. Każdy może do nas przyjść z jakimś pomysłem (warsztaty, koncert, twórczość plastyczna, hobby, zdjęcia). Wszystko to może znaleźć miejsce w MALu” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Anusza Gawor w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

„Zależy nam na tym, żeby była to przestrzeń otwarta dla każdego. Nie ma ograniczeń wieku. Spotykają się np. seniorzy z osobami nastoletnimi. Nie jesteśmy od tego, aby oceniać kto ma talent. Każdy ma szanse, żeby zaistnieć i myślę, że to tez ściąga ludzi do nas” – mówiła rozmówczyni Marcina Fijołka.

„Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Odchodzi kryterium, czy kogoś na to stać. Wystarczy mieć trochę czasu” – dodała.

Według Anuszy Gawor najpiękniejszym wynagrodzeniem za jej pracę są osoby, które dzięki MAL-owi wyszły z domów i otworzyły się na innych.

„Osoby nieśmiałe, które decydują się przyjść do nas są pięknym wynagrodzeniem. U nas w bezpiecznych warunkach domu sąsiedzkiego mogą się otworzyć. Takie miejsca są niezwykle potrzebne” – stwierdziła.

Rozmowa dotyczyła także wolontariatu dotyczącego rozwożenia jedzenia dla potrzebujących.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA