Magdalena Korzekwa-Kaliszuk: Lewica zebrała nie więcej niż 200 tys. podpisów pod projektem aborcyjnym, pod antyaborcyjnym podpisało się ponad 830 tys. osób

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk: Lewica zebrała nie więcej niż 200 tys. podpisów pod projektem aborcyjnym, pod antyaborcyjnym podpisało się ponad 830 tys. osób

„Lewica, która pod przewrotnym tytułem zbierała podpisy, ogłaszała wielki sukces. Nawet jeszcze wczoraj widziałam na stronie – chyba jeszcze nie jest to zmienione – jakoby to prawie pół miliona Polaków wsparło aborcyjny projekt. Takie informacje podawano oficjalnie. (…) Tymczasem z danych kancelarii Sejmu wiadomo, że tych podpisów nie było więcej niż 200 tys. To pokazuje wielkie kłamstwo i wielką świadomą manipulację lewicy. Ludzi, którzy wsparli projekt zakazujący aborcji w przypadku podejrzenia choroby dziecka, wzmacniający ochronę życia było ponad 830 tys. (…) Te dane zweryfikowała kancelaria Sejmu, nie mamy tutaj żadnych wątpliwości, że to jest wynik prawdziwy” – powiedziała w poranku „Siódma – Dziewiąta” Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGO Polska. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem skomentowała ostatnie głosowania sejmowe dotyczące dwóch projektów: „Zatrzymaj aborcję” i „Ratujmy kobiety”.

Wyraziła nadzieję, że przesłanka eugeniczna do aborcji zostanie szybko wyeliminowana z polskiego prawa.

„Głęboko wierzę, że nie pozostaniemy na etapie tej ustawy, jaką mamy w tym momencie, która jest zabójcza – dosłownie zabójcza, bo zabija ponad tysiąc dzieci rocznie, z czego zdecydowaną większość ze względu na podejrzenie choroby. Z tą eugeniką trzeba skończyć. Miejmy nadzieję, że albo skończy z nią polski Sejm, polski Parlament, albo Trybunał Konstytucyjny”.

„Jeśli TK uzna, że przesłanka eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją będzie to bardzo dobre rozwiązanie, także dlatego, że trudno będzie zmienić taką regulację w przyszłości. Do zmiany konstytucji trzeba przecież znacznie większej większości niż do zwykłej zmiany ustawy” – zauważyła.

back to top